fbpx
Close

Eesti U12 poisid jätkavad Summer Cupil täiseduga (täiendatud)

– Ken Ink ja Luukas Raudkivi / Foto: ETL

Eesti U12 poisid on Dijonis (Prantsusmaa) peetaval turniiril saanud juba kaks 3:0 võitu, reedel alistati selle tulemusega Soome.

Samamoodi nagu neljapäeval Belgia vastu ei kaotanud Eesti ka täna settigi ning sai paarismängus kasutada võistkonna kolmandat numbrit Nikita Smirnovi. Üksikmängudes alistas Ken Ink Leevi Metsäranta 6:2, 6:0 ja Luukas Raudkivi Alex Tuomolini 6:3, 6:4. Paarismängus said Raudkivi/Smirnov jagu Metsärantast ja Mathias Rikhard Mervest 6:1, 6:2.

Alagrupi võidu otsustab laupäevane kohtumine Eesti ja Prantsusmaa vahel. Ka prantslased on saanud kaks võitu, kuid täna loovutasid nad punkti paarismängus ja alistasid Belgia 2:1.

Rakovnikis (Tšehhi) mängiv Eesti tüdrukute koondis kaotas napilt Ungarile 1:2. Eleanora Roos kaotas Anna Mihalkale 1:6, 6:4, 0:6, kuid Kiira Paškov alistas Greta Nemcseki 6:4, 7:6 ja pärast üksikmänge oli seis viigis. Paraku kaotasid Paškov/Roos paarismängus Mihalkale ja Luca Kalmanile 3:6, 6:7. Kuna Šveits kaotas Moldovale 0:3, on Eestil veel võimalus tulla alagrupis teiseks, kui alistatakse Šveits ja Ungari kaotab Moldovale. Sellisel juhul kohtuks Eesti finaalturniirile pääsu otsustavas mängus teise alagrupi võitjaga ja šanss veel säiliks.

Eesti tüdrukute koondise treener Taavi Tuisk oli tänase mänguga rahul: “Kõik meie tüdrukud mängisid hästi. Võiks öelda, et Kiira mängis ehk elu parima matši, vähemalt parima, mida mina näinud olen! Kui eile olid tüdrukud riigi esindamisest ja suurest võistlusest närvis, siis täna oli kohmetust vähem. Paarismängus oli meil teises setis seisul 5:4 settpall, kuid just siis jäi napilt agressiivsusest puudu. Kokkuvõttes väga hea esitus, rõõm oli kaptenipingil istuda! Kiires lõppmängus tulid ka tüdrukud 1:6 kaotusseisust 5:6 peale… Ja meil saavad ju kaks tüdrukut ka järgmisel aastal samas vanusegrupis võistelda (Paškov ja Nora Olivia Adamson). Tüdrukute üle on tõeliselt hea meel!”

scroll to top