fbpx
Close

Naomi Osaka süütas esimese tennisistina olümpiatule

Naomi Osaka võtab olümpiatule vastu enne süütamist. / Foto: EPA/Scanpix

Jaapanit esindav Naomi Osaka, neljakordne slämmiturniiride võitja, sai esimese tennisistina au süüdata olümpiatuli tänasel avamiselt Tokyos.

Tulesüütamise traditsioon sai alguse 1936. aasta Berliini olümpial ja au on osutatud nii erinevate alade sportlastele kui ka muu ala inimestele. Alati pole ka süütajaid olnud üks, näiteks 2002. aasta Salt Lake City talimängudel tegi seda USA 1980. aasta jäähoki kullameeskond korraga. Kuid tennisiste nimekirjas seni polnud.

Osaka on ainult ema poolt jaapanlanna, tema isa on Haiitis sündinud mustanahaline. Räägitud on Osaka vähesest seosest sünnimaaga, sest ta on viimastel aastatel elanud USA-s. Kuid Tokyo olümpia deviis “Koos tugevamaks!” võiski eeldada just taoliste juurtega sportlase valimist olümpiatule süütajaks. Osaka kui võimaliku tulesüütaja nimega spekuleerisid ka ajakirjanikud.

Avamisel võis tennisiste märgata ka riikide lipukandjatena, meile ehk rohkem tuttavamad olid Jelena Ostapenko (Läti) ja Petra Kvitova (Tšehhi), kelle puhul oli sarnane, et nende kaaslipukandjaks oli meeskorvpallur (Läti on esindatud Tokyos 3×3 tänavakorvpalli meeskonnaga).

Tennisistide puhul on muidugi see küsimus, et paljud peavad laupäeval esimese ringi mängu ja nüüd ei saanud avamispäeval õigeks ajaks magama. Sarnasel põhjusel on paljud tuntud olümpiasportlased avamise sissemarsist loobunud.

scroll to top