Eesti seenioride meistrivõistlustel Pärnus on selgunud võitjad meeste üksikmängu kuues vanuseklassis

– M35+ 2. koht Lauri Lilleste ja võitja Andres Angerjärv / Foto: Ivar Puusepp

Pärnus Kesklinna Tenniseklubi väljakutel peeti järjekordsed Eesti seenioride meistrivõistlused. Teatavasti pandi alus seenioride tiitlivõistlusele juba eelmise aastasaja kuuekümnendatel ja siis peeti need samas tennisebaasis.

Meesseenioride üksikmängus võisteldi tänavu seitsmes vanuseklassis. Kuues klassis selgusid võitjad laupäeva õhtuks. Veidi üllatuslikult ei tulnud piisav arv osalejaid vanuseklassidesse 55+ ja 60+, kus varasematel aastatel oli seis pigem vastupidine.

35+ vanuseklassis olid klass omaette esimesena asetatud Andres Angerjärv ja asetamata Lauri Lilleste. Lilleste puhul oli asetamatuse põhjuseks punktide puudumine ITF sarjas. Finaalis oli tasavägises mängus Angerjärv Lillestest parem tulemusega 7:6(3) 7:5. Lilleste alistas poolfinaalis Janar Kalmuse (2) 6:4 6:0 ja Angerjärv Rein Aksimi 6:0 6:1.

Vanuseklassis 40+ nägi favoriit Kristjan Pakk (1) finaalis kurja vaeva Kurmo Annuse võitmiseks – 6:4 4:6 6:4. Poolfinaalis sai Pakk loobumisvõidu Erik Ambrosiuselt ja Annus oli parem Tõnu Uustalust 6:3 6:0.

– M40+ Eesti meister Kristjan Pakk / Foto: Ivar Puusepp

M45+ tuli esikohale Janno Toming, kes alistas finaalis Tarmo Toomela (1) 6:1 7:6(2). Poolfinaalid: Toming vs Erlend Pakk (2) 6:2 6:0, Toomela vs Marko Pählapuu 6:4 6:1.

M50+ klassis tuli Eesti meistriks turniiri peamine taustajõud Sulev Alajõe (1). Otsustavas matšis võitis Alajõe Urmas Mardi (2) 6:2 6:1. Poofinaalid: Alajõe vs Urmas Lagle 6:0 6:1, Mardi vs Hendrek Kelder 7:6(2) 6:3.

M60+ klassis saavutas esikoha Sven Johannson, kes alistas nii Jaan Kree 6:2 2:6 6:4 kui Margus Metsanurme 6:4 6:2.

Kõige rohkemaarvulises M65+ vanuseklassis on Eesti meister veel selgumas, finaalis kothtuvad Tiit Lehtmets ja Ülo Vatsk.

M70+ klassis kohtusid finaalis Valeri Kirss ja Voldemar Tusis. Karjääri jooksul juba teise meistritiitli võitis mängustiililt väheste lihtvigadega Tusis, olles Kirsist parem tulemusega 6:2 6:1. Poolfinaalis serveeris Tusis üllatuse Ants Sepa (2) alistamisega 6:2 6:4 ning Kirss Kalju Aigro (1) alistamisega 3:6 6:4 7:5.