Pärnus jagati vanemate seenioride EMV medalid, osavõtu aktiivsus võiks suurem olla

– Meeste 55+ paarismängu võitjapaar Hendrek Kelder/Sulev Alajõe ja finalistid Andres Aarelaid/Tarmo Thomson / Foto: Erakogu

Pärnu Kesklinna Tenniseklubis said läbi Eesti seenioride meistrivõistlused vanuseklassides alates 55+. Peab tõdema, et see aasta ei toonud aasta oluliseimale Eesti seenioride turniirile suurt rahvamassi. Eriti kurb, et naistel ei peetud ühtegi üksikmängu turniiri osalejate puudumisel (!), nad said võistelda vaid 60+ segapaarismängus.

Põhjuseid, miks osalejaid tuli Pärnusse vähe kohale, on mitmeid. Kindlasti mõjus seekord ühe faktorina ka palav ilm, sest mitme mängu pidamine sellise kuumusega võib tervisele ohtlik olla. Muudest faktoritest ja süvenevast probleemist on Tennisnetil kavas lähiajal ka kirjutada. Ebaloomulik, et nt meeste vanuseklassides 55+ või 60+ osaleb ainult neli meest! Reaalselt on teada, et aktiivseid tennisiste neis vanuseklassides on nii palju, et 16-se tabeli kokkusaamine ei tohiks võimatu olla. See devalveerib mingil määral EMV medalite väärtust, kuigi peab tunnistama, et meistriteks kõikides vanuseklassides tulid favoriidid sõltumata osalemise aktiivsusest.

M 55+ üksikmängus tuli meistriks pärnakas Sulev Alajõe, kes on väga aktiivne ka ITF-i seenioride tuuril osalema. Ta ei loovutanud kolmes mängus settigi. Teise koha saavutas Hendrek Kelder, kellega üheskoos võideti meistritiitel ka paarismängus. Paarismängus kujunes võitmine aga palju raskemaks, finaalis alistati vastaste matšpallilt Andres Aarelaid/Tarmo Thomsonit 6:2, 6:7, 11:9.

M60+ vanuseklassis jäi üksikmängu turniir tasemelt eelnevatele aastatele alla. Margus Metsanurmel polnud mingeid probleeme saavutada järjekordne meistritiitel. Kolme mängu peale loovutas Metsanurm vaid neli geimi.

Nagu alguses sai öeldud, siis ainus võistlusklass, kus osalesid ka naised, oli XD 60+ segapaarismäng. Esikoha sai duett Andres Aarelaid/Tiina Post. Selles võistlusklassis olid enamus mänge tasavägised. Sisuliselt esikoha otsustanud kohtumises alistasid Aarelaid/Post Urmas Kalda/Kaie Ülperit mitu tundi kestnud heitluse järel 6:7, 7:6, 10:7.

M 65+ üksikmängis oli veidi rohkem osalejaid – 7. Esikohale tuli kõrgeima asetusega Oleg Ševtšuk, kes võitis finaalis Tiit Lehtmetsa 6:2, 6:3, Poolfinaalis läks Ševtšukil Tiit Meremaa alistamiseks vaja aga kolme setti. Sama vanuseklassi paarismängus tulid võitjateks Rein Iila ja Tiit Lehtmets. Tasavägises esikohamängus oldi paremad Tiit Meremaa/Ervin Naaritsast 4:6, 7:5, 10:8. Poolfinaalis lülitasid Meremaa/Naarits konkurentsist esimesena asetatud paari Jaan Kree/Heino Raivet resultaadiga 4:6, 6:3, 10:3.

M 70+ tuli Eesti meistriks kalevlane Ants Sepp, kes sai finaalis jagu klubikaaslasest Tõnu Ottosonist tulemusega 7:5, 6:1. Ottoson oli poolfinaalis parem varasematel aastatel ka Eesti meistriks tulnud Voldemar Tusisest 3:6, 6:4, 10:6. Ottoson/Sepp võitsid seejärel kahasse paarismängu.

Vanim meeste vanuseklass, kus meistrid selgitati oli 75+. Esikoha kolme mängija konkurentsis noppis Kalju Aigro Haapsalust.