Eesti poiste paar Ink/Smirnov võitleb reedel Euroopa U14 meistrivõistlustel medali eest

Eesti koondis (keskel) U14 EM-vüistlustel. / Foto: Tennis Europe

Tšehhimaal Mostis jätkuvatel Euroopa U14 vanuseklassi meistrivõistlustel Eesti noorsportlastest (Nora Olivia Adamson, Kiira Paškov, Ken Ink ja Nikita Smirnov) keegi üksikmängus avaringist edasi ei saanud. Küll peab reedel Eesti poiste duo Ink/Smirnov paarismänguturniiri veerandfinaalkohtumise Itaalia vastu.

Eestlastest pidas esimeena avaringi matši Adamson, kes jäi alla Gruusia mängijale Nita Skhiladzele 6:2, 6:2.  Kiira Paškov pidas tasavägise kohtumise Šveitsi mängija Ana Frommenwileriga, kuid pidi lõpuks 4:6, 3:6 alla vanduma. Nii jätkasid mõlemad tüdrukud lohutusringis. Adamsonil ei vedanud seal aga sugugi loosiga, kui vastaseks tuli tugev Prantsusmaa piiga Cindy Langlais, kes võttis Eesti tüdruku vastu 4:2, 4:0 võidu. Paškov on teeninud lohutusturniiirl kaks võitu, Sloveenia tüdruk Veritsa Yaneva alistus 4:2, 4:1 ning Itaalia tütarlaps Serena Agostini 4:1, 5:4. Reedel kohtub Paškov tugeva Rootsi tüdruku Rebeca Malmströmiga, kellele veebruaris Prantsusmaal toimunud 1. kategooria turniiril tuli kolmes setis alla vanduda. Tuleb lisada, et meie tüdrukute sünniaasta on 2010, mis annab võimaluse ka järgmisel aastal U14 vanuseklassis kaasa teha.

U14 koondislastega kaasas olev treener Taavi Tuisk sõnas, et tüdrukud on tegelikult hästi hakkama saanud. „Nora esimene vastane Gruusiast oli suur ja tugev tüdruk, Nora ei mänginud sugugi halvasti, lohutusringi matšis ei vedanud vastasega, prantsuse tüdruk oli otsustavatel hetkedel natuke kindlam, sest mäng oli pikk, käis punkt-punkti heitlus, Nora ei andnud ega kinkinud midagi, võitles lõpuni.“ Oma õpilase Kiira kohta ütles Tuisk, et avaringi matš šveitslanna vastu oli võidetav. „Avasetis juhtis Kiira seisul 4:3 oma servil… Teades Kiirat, on tal paremaid mänge olnud. Lohutusturniiril on ta aga hästi mänginud.“

Meie poisid Nikita Smirnov ja Ken Ink jäid avaringis alla vastavalt William Johan Kjellbergile (Rootsi) 0:6, 3:6 ja Alberto Morenole (Hispaania) 1:6, 1:6. Tuisk ütles, et Smirnovil oli teises setis võimalus mängu oma kasuks kallutada. „Ta oli jõudnud kaotusseisust 1:4 juba 3:4 peale ning juhtis geimis 40:15, ehk võimalus teha 4:4, kuid otsustaval punktil, mis pidanuks kuuluma Nikitale, viitas Kjellberg, et kõrvalväljakult tuli pall mängu segama, tegelikult see isegi ei jõudnud platsile vaid veeres kahe väljaku vahel, pikk vaidlus käis, lõpuks punkt Kjellbergile ja oligi kõik… ilmselgelt oli Nikita sellest nii häiritud, et enam mängu tagasi ei saanudki.“

Ken Inki allajäämine hispaanlasele Morenole ei olnud sugugi ettearvatav tulemus. Moreno oli paari viimase kuu jooksul pidanud alla vanduma mängijatele, keda Ink kindlalt võitnud on. Tuisk ütles, et kuigi ta pole meie poiste mänguga väga tuttav, siis Moreno oli Inkist üle eelkõige mängutempos. „Hispaanlane mängis väga hästi, jõuliselt ja Ink ei jaksanud kiire mängutempoga kaasas käia, sellest ka palju lihtsaid eksimusi. Hispaania poiss jättis väga hea mulje.“

Küll aga on meie poisid võidult võidule sammunud lohutusturniiril. Ink alistas portugaallase Tomas Vilaca ja lätlase Ralfs Upenieksi võrdse tulemusega 4:1, 4:0 ning täna Hollandi teise numbri Wouter Richard Van Hillegersbergi 2:4, 4:2, 4:1. Ink on jõudnud poolfinaali. Smirnov oli parem norralasest Jonathan Eiest 4:1, 4:1 ning tugevast Slovakkia mängijast Dominik Macejst 4:1, 4:2, kuid kaotas täna veerandfinaalis Moldova U14 esireketile Daniel Turcanile 5:4,1:4, 1:4.

Paarismänguturniiril said Adamson/Paškov ühe võidu ja ühe kaotuse, soomlannad Milla Kotamäki/Amanda Nicol alistati 7:6 (5), 6:2, neljapäeval kaotati aga ungarlannadele Luca Kalman/Greata Nemcekile 2:6, 2:6. Neljandat paigutust omavad Ink/Smirnov peavad täna aga medalimatši, kui veerandfinaalis kohtutakse itaallaste Carlo Paci/Francesco Pansecchiga. Avavoorus vabad olnud Ink/Smirnov alistasid teises voorus Hollandi duo Stan Put/Hillegersbberg 6:2, 6:1 ning 1/8 finaalis aasta nooremad soomlased Aatu Niemelä/Alex Tuomolini 6:3, 5:7, 10:5. Eesti poiste veerandfinaalkohtumine algas reedel Eesti aja järgi kell 14.40 ning peetakse EMi areeni viiendal väljakul, mis tähendab, et sellest tehakse ka live stream. Otseülekande lingi leiab https://www.tenniseurope.org/news/149082/European-Junior-Championships-Day-2-Latest.