Mark Lajal langes teist turniiri järjest välja otsustava seti tie-break’i järel

Mark Lajal mängimas Little Rocki Challengeril. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal langes teist turniiri järjest välja niimoodi, et kaotas otsustava seti 6:7 ja seekord Granby Challengeril maailma 564. reketile Justin Boulais’le (Kanada).

Kaotus oli seda valusam, et Lajal võitis kaks geimi ja kümme punkti (111:101) rohkem, kuid tulemuseks jäi 4:6, 6:1, 6:7 (5). Ainult teises setis sai Lajal kergesti vastase servigeimid kätte, aga näiteks otsustavas setis oli Eesti esireketil kolm (kõik erinevates geimides) ja kanadalasel mitte ühtki murdepalli, kuid tulemust see ei mõjutanud.

Challenger TV-s nähtud mängu põhjal tundus kõige imestusväärsem, kuidas saab Lajali vastane olla edetabelis nii madalal. Kanadalane mängis väga sitkelt ja kui muidu kaotas punkte rohkem, siis otsustavaid punkte pigem mitte. Loomulikult andis juurde koduväljak ja vasakukäelisus. Kuid Boulais’l oli ka pikem paus mullu novembrist tänavu juunini ja tegemist on 21-aastase mängijaga, seega ei peagi tema edetabelikoht tasemele vastama.

Kuigi murdeid palju polnud (Lajal 11st 3, Boulais 5st 2), said mõlemad mängijad vastase esimese serviga üsna hästi hakkama. Lajal võitis esimese servi punktidest 69 ja Boulais 66%, mis ei ole kõvakatte kohta suured arvud. Kanadalane oli parem serviässade (7:4) poolest.

Endiselt on ebaselge, kas Lajal pääseb US Openi kvalifikatsiooni või mitte. Jooksvas edetabelis on ta 224. kohal, aga tema järel on edetabelis veel palju mängijaid, kes sel nädalal konkurentsis püsivad ka Eesti esireketist mööduda võivad. Lisaks on veel üks nädal, kuni 31. juuli seisuga lüüakse lukku US Openi põhi- ja kvalifikatsiooniturniirile pääsejad. 230. kohast peaks kindlasti piisama, 240. koht on juba kahtlane. Järgmisel nädalal Põhja-Ameerikas Challenger-turniiri ei toimu.