Maileen Nuudi alistas Elena Malõgina ja jõudis Pärnus poolfinaali

Maileen Nuudi püsib ainsa eestlannana Kapitel Estonian Openil konkurentsis. / Foto: Igor Pissarev

Kapitel Estonian Openi üksikmängude veerandfinaalide päeval Pärnus oli kesksel kohal kindlasti kahe Eesti mängija Elena Malõgina (3) ja Maileen Nuudi kohtumine.

Natuke aega tagasi võinuks favoriidiks kindlasti pidada Malõginat, kelle edetabelikoht on kõrgem ja kes seni rahvusvahelisel areenil paremaid tulemusi näidanud. Kuid pärast Eesti meistrivõistlusi, kus naiste üksikmängu võitis Nuudi, võis tema võimalusi pidada vähemalt võrdseteks. Ning Nuudi jätkaski võidulainel – koos Eesti meistrivõistluste kohtumistega on ta nüüd võitnud kaheksa mängu järjest. Malõgina vastu olid võidunumbrid 6:2, 4:6, 6:4.

Nuudi püüdis pigem vastast pikkade krossidega kurnata ja vältis riskantseid lööke, aga kui oli hea võimalus punkt võtta, siis ta enamasti lõi. Samas mängis Malõgina pikka aega liiga vigaderohkelt – edu ei toonud Nuudile ainult taktika, vaid ka vastase eksimused. Nuudi oli ees 6:2, 4:2 ja siis Malõgina ärkas. Enam ta ei eksinud nii palju ja suutis rohkem kõigutada ka Nuudi tagajoonemängu. Malõgina võitis nüüd järgmisest 10st geimist 8, mis tähendas seisu 4:2 otsustavas setis.

Aga tänases mängus oli 4:2 halvaendeline seis. Ei saanud Nuudi sellelt seisult teist setti kätte ega Malõgina kolmandat. Viimases geimis seisul 4:5 oli Malõgina 30:0 ees, aga tegi siis kolm lihtsat viga. Kuid vähemalt Nuudi näitas nii palju ründejõudu, et matšpalli lõpetas äralöögiga!

“Kohtumise algus oli heatasemeline, ka Malõgina mängis korralikult,” ütles Nuudi treener Mihkel Koppel. “Maileen mängis agressiivselt ja just selle toel sundis vastast eksima. Teises setis hakkas Maileen liialt seisu hoidma ja Malõgina sai mängu tagasi. Kuid otsustava seti 2:4 kaotusseisul hakkas Maileen julgemalt mängima, mida ta oleks pidanud juba varem tegema. Aga kiitus talle, vaimselt suutis raskest seisust välja tulla ja positiivsust säilitada.”

Poolfinaalis kohtub Nuudi turniiril esimesena asetatud 17-aastase Sara Bejlekiga (Tšehhi, WTA 204.), kes täna pääses kergelt, sest tema eduseisul 5:0 vastane Martha Matoula (Kreeka) loobus. Bejlek on võitnud neli ITF-i turniiri neist kolm W60 tasemel. Huvitav on tõsiasi, et Olomoucis toimub praegu W60 turniir, mille Bejlek mullu võitis, aga ta ei ole oma kodumaal tiitlit kaitsmas, vaid mängib selle asemel hoopis Pärnus.

Teises poolfinaalis kohtuvad Lucija Ciric Bagaric (Horvaatia) ja Laura Hietaranta (Soome), kumbki mängija pole asetatud.