fbpx
Close

Eesti koondisel tuleb raske nädal. Kapten Märten Tamla: võtame mängu korraga

– Elena Malõgina on Billi Jean King Cupil Eesti esinumber. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Järgmisel nädalal peetakse Antalyas Billie Jean King Cup (end Fed Cup) Euro-Aafrika tsooni I grupi kohtumised. Eesti kohtub Serbia, Ungari, Türgi ja Taaniga.

Eesti koondises täidab esireketi rolli Elena Malõgina, kes on sel aastal tõusnud juba 419. kohale. Ka Maileen Nuudi on karjääri kõrgeimal kohal – WTA 895. Katriin Saare hetke edetabeli koht on 1333. Kahjuks Maria Lota Kauli (WTA 750.) käevigastus ei taastunud nii kiirelt ja koondise debüüdi teeb tema asemel Anet Angelika Koskel (ITF 385.). 

11 naiskonda jagati kahte alagruppi. Eesti loositi A-gruppi, kus tuleb kohtuda Serbia, Ungari, Türgi ja Taaniga. B-alagrupis on koguni kuus naiskonda: Horvaatia, Sloveenia, Bulgaaria, Austria, Rootsi ja Gruusia. Alagruppide võitjad pääsevad üleminekumängudele Maailmaliigasse, alagruppide teised kohtuvad omavahel ja võitja saab samuti püüda kohta Maailmaliigas. Alagrupi kaks viimast kohtuvad teise alagrupi kahe viimasega ja nii selguvad kaks naiskonda, kes Euro-Aafrika tsooni II gruppi kukuvad. See tähendab üsna suurt mängukoormust. Kapten Märten Tamla pidas loosi suhteliselt heaks ja andis lühikese kommentaari: „Võtame ühe mängu korraga.“ 

Vastastest on paberil kõige tugevam Ungari – Anna Bondar (WTA 73.), Panna Udvardy (WTA 84.), Dalma Galfi (WTA 97.), Reka Luca Jani (WTA 138.) ja paljudele tennisesõpradele tuttav Timea Babos (WTA 262.), kes viis aastat tagasi oli kõrgel 25. ja paarismängus koguni esikohal.

Väga tugev on ka Serbia, kus pole küll üles antud Nina Stojanovic (WTA 135.), kuid Aleksandra Krunic (WTA 116.) ja Olga Danilovic (WTA 160.) on samast klassist mängijad. Veel on Serbia koondises Ivana Jorovic (WTA 506.) ja 17aastane Lola Radivojevic (WTA 1343).

Taanil ei kuulu koondisesse nende esireket Clara Tauson (WTA 38.), kuid 22aastased Olga Helmi (WTA 463.) ja Sofia Nami Samavati (WTA 484.) on Eesti tüdrukutele tugevad konkurendid. Ülejäänud kolm on 17aastased Johanne Christine Svendsen, Natacha Schou ja Rebecca Munk Mortensen.

Kuigi Türgi koondisesse pole üles antud esireket Cagla Buyukakcay (WTA 249.), on võõrustajate naiskond väga ühtlane: Ipek Oz (WTA 267.), Pemra Ozgen (WTA 324.), Berfu Cengiz (WTA 397.), Zeynep Sonmez (WTA 557.) ja Ayla Aksu (WTA 661.).

Sellel nädalal teevad Eesti neiud kaasa Antalyas WTT W15 turniiril. Kvalifikatsioonist paraku Saar ja Koskel ennast läbi ei murdnud. Küll aga tegi seda Maileen Nuudi. Elena Malõgina omab turniiril 6. asetust. Mõlemad said esimeses ringis võidu: Malõgina alistas 17aastase Türgi tüdruku Defne Cirpanli 6/0, 6/3 ja Nuudi endast edetabelis 330 kohta eespool oleva sloveenlanna Pia Lovrici 6/2, 4/6, 6/2. Malõgina ja Nuudi osalevad ka paarismängus.

scroll to top