Elena Malõgina võitis karjääri kolmanda ITF-i turniiri!

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Savitaipale ITF-i W15 turniiri finaalis näitas Elena Malõgina (3) head võitlusvaimu, kui pärast avaseti kaotamist ja teise seti keerulist seisu suutis 3:6, 7:6, 6:2 võita Emily Seiboldi (Saksamaa, 8), kes asub WTA edetabelis 675. kohal.

Ei saa öelda, et Malõgina olnuks suve esimesel poolel heas vormis. Tõsi, ta proovis enamasti jõudu W25 turniiridel, aga esimesest ringist edasi ei pääsenud ning ka Eesti meistrivõistluste finaalis kaotas Maria Lota Kaulile. Paremini läks Malõginal juba eelmisel nädalal Telavis, kus ta pärast avaringi võitu oli juhtimas ka maailma 267. reketi Valentini Grammatikopoulou (Kreeka) vastu, kuid kaotas napilt. Sel nädalal otsustas Malõgina taas jõudu proovida kodule lähemal ja mängis Soomes W15 turniiril. Malõgina mängis kindlalt. Ainult veerandfinaalis ja finaalis kulutas ta võitmiseks kolm setti, kuid otsustav sett lõppes mõlemas kohtumises 6:2.

Kaalukeeleks sai teine sett. Malõgina jäi seal kahel korral murdega taha, siis läks ette 4:2 ja 5:4, kuid kaotas oma servigeimi seisul 5:5. Seibold asus servima matši võiduks, aga mängu põhjal ei saanud öelda, et Eesti tennisisti jaoks olnuks tõrjegeim raskem kui servigeim. Võib-olla oli isegi hea, et selg-vastu-seina-olukorras sai Malõgina tõrjuda, sest selles mängus kokku tehti 17 murret! Kuid üldiselt võitis Malõgina oma geime kindlamini, sest ainult kahe enamvõidetud geimi juures olid mängupunktid selgelt tema kasuks 112:92. Otsustavas setis oli Malõgina veel taga 1:2, siis võitis viis geimi järjest ja selle seeria jooksul kaotas ainult neli punkti!

Malõgina esimene serv õnnestus suurepäraselt, ta lõi sisse 83% pallingutest. Kuigi ta võitis vaid 55% esimese servi protsentidest, oli see ikkagi parem kui vastasel (51%) ja tunduvalt parem kui enda teisel servil (42%). Seega oli täpsest servimisest kokkuvõttes ikkagi kasu.

Järgmisel nädalal mängib Malõgina ka Pärnu W25 turniiril, kuid seal ta muidugi favoriit pole, sest kaasa teevad Kaia Kanepi (WTA 81.) ja üsna tugev itaallanna Giulia Gatto-Monticone (184.).