fbpx
Close

Eesti Fed Cupi naiskond sai loosiga väga rasked vastased

– Fed Cup / Foto: Eesti Tennise Liit

Kuna tennise naiskondliku suurturniiri Fed Cupi I liiga võistlus toimub eeloleval talvel kahes riigis jagati täna loosimise tulemusena osalevad 14 koondist kahte gruppi vastavalt mängupaigale.

Eestil ei vedanud, sest ta sattus Poolas peetavale turniirile, kus vähemalt mängijate edetabelikohtade alusel peaks olema kõvem seltskond: lisaks Eestile Venemaa, Poola, Ukraina, Bulgaaria, Rootsi ja Taani.

Need seitse naiskonda loositakse hiljem kahte alagruppi, mille võitjad mängivadki Maailmaliigasse pääsuks. Tõenäoliselt tuleb vähemalt üks kolmest suurest, kas Venemaa, Uktraina või Poola Eestiga samasse alagruppi. Ülejäänud kaheksa naiskonda mängivad Suurbritannias, kus lisaks väljakuperenaistele teevad kaasa Serbia, Horvaatia, Sloveenia, Ungari, Türgi, Kreeka ja Gruusia. See seltskond on ühtlasem.

Eesti Fed Cupi naiskonna kapten Märten Tamla ütles Eesti Tennise Liidu vahendusel, et loos oli raske, kuid ka teises grupis polnuks Eestil lihtne. “Kõik oleneb sellest, kes tippudest koondisi esindavad,” märkis Tamla.

Poola ei ole praegu paberil üldse tugev, sest Agnieszka Radwanska on langenud maailma edetabelis juba 74. kohale, ent naiskonda aitavad koduseinad. Kahe tugevaima mängija põhjal on parim hoopis Ukraina – Elina Svitolina 5. ja Lesja Tsurenko 27. Venemaal ei ole tihti parimad kaasa mänginud, kuid nende kaks esimest on hetkel Darja Kasatkina (14.) ja Maria Šarapova (26.). Kui Eestil mängiksid kaasa nii Anett Kontaveit kui ka Kaia Kanepi oleks siiski kõigi vastu teatud lootust. Võistkondade lõplikud koosseisud selguvad jaanuaris, turniir peetakse veebruari algul

scroll to top