fbpx
Close

Jürgen Zopp alustab Stockholmis Matteo Donati vastu

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Paarinädalast võistluspausi pidanud Jürgen Zopp (ATP 130.) alustab nädalavahetusel ATP 250 turniiri Stockholmis. Meie esireketi edetabelikoht põhitabelisse kohta ei taga, seega alustab ta kvalifikatsioonist. 

Jürgen Zopp vajab enesekindluse taastamiseks hädasti mõnda õnnestumist lähikuudel. On ju see aasta tal ette näidata suurepäraseid võite, rääkimata Prantsusmaa lahtistel kolmandasse ringi jõudmisest. Stockholm on temale tuttav võistluspaik, lisaks on oodata kohale ka fännidest kaasaelajaid, mis peaks looma positiivse fooni.

Kvalifikatsioonis viiendat asetust omava Jürgen Zoppi esimene vastane on 23-aastane itaallane Matteo Donati (184.). Donati on Zoppile vana tuttav, sest kohtutud on kaks korda, kuigi aastaid tagasi. Mõlemal korral oli võidukas Zopp: 2014. aastal ITF Futures turniiril Rootsis 6:3 6:4 ja 2015. aastal Vancouveri Challengeril 6:7(5) 6:2 6:2. Donati kõrgeim edetabelikoht 159. pärineb 2015. aastast. Sellel aastal on Donati mänginud üsna edukalt Challengeri turniiridel. Vicenzas ja Caltanissettas jõudis ta finaali, Ostravas ja Comos poolfinaali ning mitu korda veerandfinaali. Challengeri turniiridelt tal esikohad puuduvad, kuid viis ITF Futures turniirivõitu on ette näidata küll.

Võidu korral läheb Zopp kvalifikatsiooni 2. ringis vastamisi paari Bernard Tomic (Austraalia, 85.)-Oscar Otte (Saksamaa, 194.) võitjaga. Kindlasti pole siingi midagi lihtsat.

Kvalifikatsiooni tabel.

 

scroll to top