fbpx
Close

Maailma 329. reket lõhkus Arina Sabalenka võimsuse

– Timea Bacsinszky / Foto: Eesti Tennise Liit

Wuhani turniiri finaalis Anett Kontaveidi alistanud valgevenelanna Arina Sabalenka on tänavusel sügishooajal olnud Naomi Osaka kõrval teine kõige “kuumem” naistennisist, kuid täna kaotas ta Tianjini turniiril maailma 329. reketile.

Tõsi, see neljanda saja mängija oli šveitslanna Timea Bacsinszky, kes oma parimal ajal olnud ka TOP20 seas ning praegu kasutas vigastuseelsest rankingut turniirile pääsemiseks. Sellegipoolest oli õpetlik, kuidas Bacsinszky pärast avaseti 2:5 kaotusseisu, suutis mängu pöörde tuua ja võita 7:6, 7:6.

Kui Santana kolumnis on äsja kirjeldatud, kuidas saab rütmivahetusega nullida tubli harrastustennisisti mängu, siis seda juhtub madalama taseme tennises sageli, aga tipptennises peab vastase võimsuse nullimiseks olema eriti kaval ja täpne – lõigatud löögid või kõrged pallid, mida vahelduseks kasutada, ei tohi olla vastasele kergelt rünnatavad. Bacsinszky suutis sellise tempovaheldusega võtta Sabalenkalt peamise relva.

Sabalenka jaoks tähendas kaotus, et ta enam ei pääse WTA aastalõpu finaalturniirile. Isegi kui Simona Halep vigastuse tõttu loobub, on Sabalenkal 9. kohal asuvast Kiki Bertensist sedavõrd palju punkte puudu, et isegi Moskva turniiri võit enam ei aitaks.

scroll to top