fbpx
Close

Eesti esimene vastane Kreeka saabus Fed Cupile nõrgendatud, aga siiski võitlusvõimelises koosseisus

Pärast Maria Sakkari loobumist on Tallinnas Kreeka esireket Despina Papamichail (pildil).
/ Foto: Wikipedia

5.-8. veebruarini toimub Tallink Tennisekeskuses Fed Cup Euro-Aafrika tsooni I grupi turniir. Avapäeval on Eesti vastamisi Kreeka naiskonnaga, kes saabus Tallinnsse ilma esireketi Maria Sakkarita (WTA 21).

Kolmapäeval on võistluspäeva algus kell 16. Esimeses mängus on vastamisi
teised reketid, seejärel esireketid. Pärast üksikmänge peetakse
paarismäng. Kes kellega kohtub, pole veel teada, sest kaptenid annavad
mängijate koosseisu üles enne mänge. Kapten Märten Tamla on siiski andnud mõista, et Anett Kontaveit osaleb kõigis üksikmängudes ja teise numbri kohale on praegu tõenäolisim kandidaat Elena Malõgina. Lisaks kuuluvad naiskonda Katriin Saar, Valeria Gorlatš ja Saara Orav.

Kreeka koondise esinumbriks on pärast Maria Sakkari loobumist on Despina Papamichail (WTA 265). Veel on koondises Valentini Grammatikopoulou (WTA 303), kõigest 14aastane Michaela Laki ja 15aastane Dimitra Pavlou.

Kui kahest noorest neiust pole suurt midagi kirjutada, siis Papamichail ja Grammatikopoulou on ITF-i tasemel edu saavutanud. Eeloleval pühapäeval 27. sünnipäeva tähistav Papamichail on võitnud koguni 14 ITF-i turniiri üksik- ja 33 turniiri paarismängus, kus tema karjääri parim edetabelikoht (162.) on ligi saja võrra parem üksikmängu tippkohast (258.).

Kõige edukam oli Papamichailile 2017. aasta, kus ta võitis kuus ITF-i turniiri, aga need kõik olid 15 000 dollari auhinnafondiga. Eelmisel hooajal (2019) saavutas kreeklanna karjääri jooksul esmakordselt kaks võitu ka ITF-i 25 000 dollari turniiridel. Viimasel ajal on Papamichaili kõik esikohad tulnud saviliivaväljakutel, kuid karjääri algul võitis ta mõned turniirid ka kõvakattel. Enamasti osaleb Papamichail Vahemere piirkonna ITF-i turniiridel ning põhja pool käib mängimas harva.

Omapärasel kombel on Grammatikopulou sünnipäev samal päeval ehk 9. veebruaril, kuid tema saab siis 23-aastaseks. Ta on võitnud 11 ITF-i turniiri üksikmängus ja viimasel neljal hooajal rohkem keskendunud 25-tuhandelistele, kust tal on finaalidest kaks võitu ja viis kaotust. Kuid Grammatikopoulou pole enam võitnud turniire pärast 2018. aasta augustit ja sama hooaja novembri 158. kohalt (karjääri parim) on Kreeka praegune kolmas, aga kolmapäevases Fed Cupi mängus teine reket langenud TOP300 hulgast välja. Paarismängus on Grammatikopoulou võitnud 18 ITF-i turniiri. Mõlema kreeklanna suhteline edu paarismängus näitab, et homme võivad nad koos moodustada ohtliku paari, mis siis, et üks vastastest on maailma üksikmängu 22. reket.

Meiega samas alagrupis kohtuvad kolmapäeval veel Itaalia – Austria ja teises alagrupis Horvaatia – Bulgaaria. Suurfavoriidil Ukrainal on vaba päev.

scroll to top