fbpx
Close

Fed Cup algas Eestile dramaatiliselt: Elena Malõgina kaotas nii napilt, kui üldse võimalik

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Tallinnas Tallinki tennisekeskuses alanud Fed Cupi I grupi turniir algas Eesti jaoks ülimalt põneva heitlusega, kus Elena Malõgina (WTA 553.) jäi kahjuks maailma 303. reketi Valentini Grammatikopoulou (Kreeka) vastu kaotajaks.

Malõgina edu olnuks suur samm matšivõidu suunas, sest on ju Eestil ikkagi teiseks üksikmänguks välja panna maailma 22. reket Anett Kontaveit. Eesti selle turniiri teine number alustas üsna kindlalt, tema mängus polnud tunda närvipinget. Kohati jäi küll mulje, et kreeklanna mängutempo on natuke kõrgem, kuid Malõgina suutis sellele enamasti vääriliselt vastata ja pealegi hakkas Grammatikopoulou ka eksima. Ent Eesti tennisisti algedu 2:0 ei kestnud kaua ja hoopis vastane läks peatselt murdega ette 4:3. Malõgina võitis seejärel kreeklanna pallingugeimi, aga andis uuesti oma ära ja avasett oli läinud.

Teises setis kõik kordus – Malõgina juhtis 3:0, kuid vastane viigistas 3:3. Aga seekord mängis Malõgina seti lõpu väga hästi, ta võitis 6:4 ja tundus, et ta võttis oma suurepärase hoo kaasa ka teise setti. Mitu imelist ründelööki otse piirile vajalikul hetkel ja ka Grammatikopoulou ebakindlus aitasid tuua Malõginale 5:2 edu. Kuid just nüüd pani kreeklanna pisut juurde ja mõne punkti kinkis ka Eesti mängija kergelt. Vastane juhtis pärast kaht järjestikust servimurret 6:5 ja asus ise pallima, aga nüüd oli Malõgina kord raskest seisust välja tulla.

Kõik lõppes tie-break’iga, kus esimesena teenis matšpallid Grammatikopoulou, aga kaotusseisult 4:6 läks hoopis Malõgina 7:6 ette. Pärast vastase viigistamist mängis Eesti neiu hiilgava punkti ja sai seisul 8:7 matšpalli oma servil. Aga nii see läks, et kes ette sai, see punkti kaotas – kuni kreeklanna eduseisuni 9:8 – siis võttis vastane otsustava punkti ära. Lõppseis seega kreeklannale 6:4, 4:6, 7:6. Mäng kestis kaks tundi ja 20 minutit.

Siiski ei saa rääkida ainult Malõgina murdumisest, kreeklanna mängis viimaseid geime paremini kui matši üldiselt. Kuid kui algul tundus Malõgina vastutusrikkale mängule vaatamata kui rahu ise, siis küllap lõpus ikka pinge andis tunda.

Asjaosaliste kommentaare saab alles pärast kogu matši lõppu.

Teises kohtumises tulevad väljakule Anett Kontaveit ja Despina Papamichail, kes on WTA 265. reket.

scroll to top