Võib-olla pole eelvaate pealkiri mõeldud Tennisneti lugejaile, kes on maailma tennise peensuste ja TOP100 mängijate nimedega hästi kursis. Aga mõistagi on sakslanna Mona Barthel üle pika aja üks vähetuntum mängija Anett Kontaveidi vastaste seas.
Viimasel ajal ainult tugevate vastastega mänginud Kontaveit pole saanudki endale hingetõmmet lubada. Kuid naiste tennis on ümmargune (nagu jalgpalli kohta öeldakse) ning me ei saa olla ette kindlad, et Anett matšist võidukana väljub. Igatahes ainsal korral, kui tänased vastased varem kohtusid, jäi Kontaveit peale 6:3, 4:6, 6:3. Numbrid pole võib-olla väga veenvad, aga mäletan hästi seda matši mulluse Australian Openi teises ringis ning tegelikult ei olnud Anettil otsustavas setis mingeid probleeme.
Väike vahe oli selles, et kui Anett Melbourne’is Bartheliga kohtus, oli ta ise maailma 33. ja Barthel 53. reket – suurt vahet justkui pole. Seekord on Kontaveit 16. ja Barthel 85. Kui vaatame äsja lõppenud Madridi turniiri, siis maailma kümnes reket (Arina Sabalenka) kaotas seal 101-le (Svetlana Kuznetsova), aga see võrdlus pole kohane. Sest vaevalt mõni küsib, kes on Kuznetsova. Temast on ikka tennisesõbrad kuulnud.
Bartheli parimad ajad jäid aastavahemikku 2012-2015, kui ta püsis stabiilselt maailma TOP50 sees ja karjääri kõrgeimale kohale (23.) kerkis 2013 märtsis. Barthel on võitnud koguni neli WTA turniiri ehk sama palju kui Kaia Kanepi! Nende seas on ka üks Premier-taseme võit 2013. aasta talvel Pariisi siseturniirilt. Oma viimase turniiri võitis Barthel enam-vähem samal ajal kui Anett Kontaveit – sakslanna sai 2017. aastal Prahas esikoha mai algul, Anett võitis Hollandis turniiri juuni keskel. Kaks turniiri on Barthel võitnud liivaväljakul, kaks kõvakattel.
Pärast Praha võitu mängis Barthel veel Rooma turniiri 1/8 finaalis, siis algas suur kaotuste jada, mis viis sakslanna 2018. aasta kevadeks esisajast sootuks välja. Wimbledonis ja US Openil pidi ta mängima kvalifikatsiooni (läbis mõlemad edukalt, aga kaotas põhiturniiri 1. ringis) ning osales ka tugevamatel ITF-i turniiridel ja WTA Challengeridel (auhinnafond 125 000 USD). Väiksematelt turniiridelt kogutud punktid aitasid Bartheli aasta lõpuks esisajasse tagasi.
Slämmiturniiridel on Barthel olnud üpris edutu – senisest 32 katsest on ta vaid viiel korral jõudnud 3. ringi või kaugemale. Võib öelda, et ainult Australian Openil on ta enam-vähem oma tasemele vastavalt mänginud ja korra jõudnud 1/8 finaali (2017) ja kaks korda 3. ringi (2012 ja 2014). Võrdluseks: Kontaveit on slämmiturniiride põhitabelis mänginud poole vähem kordi (16), aga tal on juba kirjas kolm kaheksandikfinaali.
Tänavu on Barthel silmapaistvalt mänginud ainult ühel turniiril – Indian Wellsis jõudis ta 1/8 finaali ning alistas teiste hulgas Anetti “lähinaabrid” maailma edetabelis – Madison Keysi (USA) ja Julia Görgesi (Saksamaa), kes praegu on rankingus vastavalt 14. ja 18. kohal. Oma viimased viis matši on aga Barthel kaotanud vastastele, kes seisavad edetabelis Kontaveidist madalamal. Siiski: sellel kaotusteperioodil alistas ta FedCupi Maailmaliiga üleminekumängus Jelena Ostapenko.
Bartheli mängustiil on jõuline, näiteks tegi ta 2013. aastal oma võiduka turniiri finaalis Sara Errani vastu 53 äralööki ja 50 lihtviga! Stabiilsusest jääb puudu ning kindlasti ei saa tänast Barthelit võrrelda 2013. aasta omaga.
Spordiennustaja Peep pakuks Kontaveidi 2:0 võitu
Kihlveokontorid loevad Kontaveiti selgeks soosikuks. Eestlanna koefitsiendid on 1,2-1,3 vahemikus ja Barthelil 3,6-4. Spordiennustuse portaal Paf annab panuse Anetti võidule tagasi 1,26 ja Bartheli võidule 3,95-kordselt. Vaadake Pafi kõiki tennisepanuseid siit!
Küsime seekord ka spordiennustaja Peebu arvamust. “Ennustamisel ei tohi kunagi olla liiga patrioot või ka oma teiste lemmikmängijate pooldaja, muidu võid rahast kiiresti ilma jääda. Aga seekord ei tohiks olla kahtlust Anetti võidus. Usun, et tasub pigem ennustada Anetti 2:0 võidule, mille koefitsient on 1,76. Kui Anett on oma viimase aja tavapärases vormis, siis ta kahe setis võidabki. Kui mingil põhjusel ei ole vormis, siis… ära üldse ennusta seda mängu! Kuid ma ei usu, et Madridi kaotus Aliaksandra Sasnovitšile teda nii rivist välja lõi, et ta üheks oma lemmikturniiriks end koguda poleks suutnud,” pajatas Peep.
Jah, Peebul on õigus – ta tuletas meelde, et Rooma on Kontaveidi üks lemmikturniire. Siin on ta kahe eelmise korra (2017 ja 2018) jooksul võitnud valitsevat maailma esireketit Angelique Kerberit ning kaht endist esireketit Venus Williamsit ja Caroline Wozniackit. Mullu teenis Anett Roomas poolfinaali jõudmise eest karjääri kõrgeimad WTA punktid, kuid nüüd on ta selle juba üle löönud Wuhani finaali ja Miami poolfinaaliga.