EELVAADE | Kaks kuud hiljem uus kohtumine

Barbora Krejcikova WTA finaalturniiri avamisel. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (4) ja Barbora Krejcikova (Tšehhi, 3) kohtusid kaks kuud tagasi Guadalajaras WTA finaalturniiri avamängus esmakordselt. Kuid nüüd tuleb neil kaks kuud hiljem Sydneys uuesti kohtuda.

Mõistagi kirjutas Tennisnet eelmisest väga olulisest mängust ka eelvaate, kus me tituleerisime Krejcikova Suvetäheks ja Anetti Sügistäheks. On ju selge, et Krejcikova mullune läbimurre toimus kevadel ja suvel ning kulmineerus Prantsusmaa lahtiste võitmisega. Mis puudutab tšehhitari varasemat karjääri, siis sellest oli pikemalt juttu eelvaates enne tema kohtumist Kaia Kanepiga 2020. aasta Australian Openil.

Eelmise aasta lõpus kuulutati Krejcikova WTA enimarenenud mängijaks. Anett oli selle autasu kandidaatide hulgas, kuid tal oli pea võimatu võita, sest ta alustas 2021. aastat maailma 23. reketina, ent Krejcikova ja samuti suure hüppe teinud Paula Badosa olid aasta algul edetabeli TOP50 seast väljas. Ning lisaks tulid tugevate rivaalidena arvesse Emma Raducanu ja Leylah Fernandez.

Tänavust aastat alustas Krejcikova võib-olla pisut rohkem puhanuna kui Anett, sest ta mängis sügisel vähem. Väiksematest turniiridest ta osa ei võtnud, sest kõrge edetabelikoht ja pääs WTA finaalturniirile olid kindlad. Kuid veel augustis-septembris oli Krejcikoval sama tihe mängudegraafik kui Anettil, sest tšehhitar jõudis Cincinnatis ja US Openil veerandfinaali. Seega ei andnud ta suvega võrreldes üldse palju järele.

Mäng WTA finaalturniiril lõppes Anetti 6:4, 6:3 võiduga ja tema ülekaal selles kohtumises oli isegi veenvam, kui numbrid näitavad, sest Krejcikoval polnud ühtki murdepalli. Milline tuleb aga mäng, mis peaks algama Eesti aja järgi varahommikul, on raske ennustada. Kummalgi ei kujunenud veerandfinaal pikaks, sest Anett sai Ons Jabeurilt pärast esimese seti 6:4 võitmist loobumise ja Krejcikova alistas Caroline Garcia 6:0, 6:2. Küll aga tasub mainida, et selle paari võitjale ei tule finaalis vastu Garbine Muguruza (Hispaania, 2), kes kaotas täna hommikul veerandfinaalis Darja Kasatkinale (Venemaa).

Kihlveokontorid on Anetti juba traditsiooniliselt lugenud favoriidiks. Pärast seda, kui Eesti esireket hakkas sügisel võitma, oli ta sisuliselt igas mängus soosik. Homse mängu kohta annab ennustusportaal Paf Anetti koefitsiendiks 1,56 ja Krejcikovale 2,43. Anetti võidušansid on seega pisut üle 60%. Mäng ei alga kindlasti enne kella 4.30 Eesti aja järgi, kuid hiljem võib alata ja pigem ongi kell 5 veidi tõenäolisem algusaeg.