fbpx
Close

Kaia Kanepi võitis arusaamatult katkestatud mängu

Kaia Kanepi Charlestonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pärast umbes tunniajast katkestamist seisul 7:5, 2:1 oli põnevat mängu veel küllaga, aga Kaia Kanepi suutis eduseisu hoida ja võita Magdalena Frechi (Poola) Charlestoni turniiri teises ringis 7:5, 6:3.

Kui alustada mängu katkestamisest, siis üllatavalt jäeti mäng pooleli nii, et vihma ei sadanud ega hakanudki sadama. Põhjuseks toodi algul äikeseoht, seejärel kirjutati ekraanil lihtsalt: ebasoodne ilm. Vahepeal korrastati väljakut, aga veel midagi toimuma ei hakanud, kuid pärast üle tunni aja kestnud pausi mäng siiski jätkus.

Kohtumine algas Kaia selge initsiatiiviga, kuid ta eksis seekord rohkem kui esimese ringi mängus Shelby Rogersiga (USA), kus mõlemad näitasid kõrget kvaliteeti. Pikka aega ei saanud Frech nii-öelda ise punkte, välja arvatud üks serviäss. Kuid poolatar suutis samuti servi hoida ja esialgu oli seis tasakaalus. Kaia murdis seisul 3:2, aga andis seejärel servi tagasi. Kõik ülejäänud pallingugeimid võitis Kaia avasetis väga lihtsalt, aga seda üht sesiul 4:2 ei saanud kätte. Frech hakkas ka sagedamini punkte noppima tilkpallidega, kuid ründavam pool oli endiselt Kaia. Seisul 6:5 tegi aga Kaia teise murde ja võitis seti.

Teises setis oli kummalgi algul üks murdepall, aga Kaia eduseisuks 2:1, kui mäng katkes, polnud servigeimi kaotatud. Mängu jätkudes oli põnevust palju. Frech oli pisut harjunud Kaia survega ning suutis täpsete löökide ja visa kaitsega võrdsust hoida. Seisul 2:2 olid poolataril šansid, aga ta ei kasutanud kaht murdepalli. Veel suurem oli Kaia edu järgmises geimis – 40:0. Kuid Frech päästis kolm murdepalli ja hiljem veel ühe. Seisul 4:3 mängis Kaia veelkord maha 40:0 edu – vigu lipsas sisse liiga palju. Aga seekord ta pärast viigiseisu ikkagi võitis vastase pallingugeimi ja see oligi otsustav.

Frech sai lõpuks serviässadega ülekaalu 6:1, kuid tegi ühe topeltvea rohkem (3:2). Esimese servi punkte õnnestus ka poolataril rohkem võita (74% vs 70%), aga teisel servil oli eestlanna paremus selge. Ta võitis sellelt 70 ja vastane ainult 32% punktidest. Murdepallide arvu põhjal oli Kaia ülekaal suurem kui lõpptulemus näitab, kuid nende realiseerimine (14st 3) jättis seekord soovida. Vastane võitis 4st murdepallist ühe.

Leylah Fernandez (Kanada, 11) ja Magda Linette (Poola) selgitavad Kaia vastase 3. ringis, tulemuse teatame hommikul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top