fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveiti ootab Australian Openi täielik kordusmäng

Sara Sorribes Tormo. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Miks kirjutasime pealkirjas, et täielik kordusmäng, aga mitte lihtsalt kordusmäng? Sellepärast, et hispaanlanna Sara Sorribes Tormo, kellega Anett Kontaveit US Openi avaringis kohtub, on täpselt sama tasemega mängija, kes ta oli seitse kuud tagasi.

Anett võitis Sara Sorribes Tormot Australian Openi avaringis 6:3, 6:2, kui vastane oli 22-aastane ja paiknes maailma edetabelis 81. kohal. Nende kuude jooksul pole Sorribes Tormo vanemaks saanud (tema sünnipäev on oktoobris) ja maailma edetabelis on ta nüüd 83. Ka väljakukate on endine, sest Austraalias ja USA-s mängitakse hardcourt’il.

Seega: Sorribes Tormo pole viimase seitsme kuuga muutunud ei tugevamaks ega nõrgemaks. Kuna meil üks eelvaade Sorribes Tormost juba oli, siis saate tema kohta lisa lugeda siit. Seepärast vaatleme praeguses loos ainult seda, mida on hispaanlanna tänavu suutnud.

Vanus ütleb, et Sorribes Tormo peaks justkui minema edasi. Aga pole ju ka Anett Kontaveit kogu aeg sujuvalt paremaks läinud. Näiteks 2016. aasta kulges üle kivide-kändude, 2017. aasta teine pool läks aia taha jne. Nii et võib-olla on Sorribes Tormo suur samm veel ees, kuid esialgu pole seda kuskilt näha.

Suurimad punktid, mis Sorribes Tormo tänavu ühelt turniirilt kogunud, on 95 punkti Boli (Horvaatia) finaali eest. Aga see oli nn WTA 125K turniir, mille tulemused ei lähe arvesse WTA turniiride saavutusena. Samamoodi mängis Sorribes Tormo äsja Vancouveri ITF-i 100 000 dollari auhinnafondiga turniiri finaalis, kogus sealt 85 punkti, aga ei kohtunud ühegi esisaja mängijaga. Kui arvestada, et hispaanlanna oli Vancouveris asetatud kolmandana, siis ta pidigi kaugele jõudma.

Spordiennustaja Peep soovitab panustada 2:0 võidule

Kõige kõrgema edetabelikohaga mängija, keda Sorribes Tormo pärast Australian Openit võitnud, on Alison van Uytvanck (Belgia, tol hetkel 54.), kelle ta alistas Roland Garrosi avaringis. Aga sedagi võitu on raske hispaanlanna aktivasse panna, sest tema on pigem liivaväljakute mängija, kuid Van Uytvanckile sobib kõvem kate. Seega, kui teeksime matemaatilise järelduse, siis maailma edetabelis 21. kohal asuvat mängijat nagu Kontaveit on Sorribes Tormol justkui võimatu võita.

Teine pool on muidugi Anett enda vorm. Teame, et halval ajal on ta kaotanud ka esisaja teise poole tennisistidele. Kuid Toronto ja Cincinnati turniiri põhjal on Eesti esireketi vorm hea. Ennustusportaal Paf annab Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,2 ja Sorribes Tormole 4,7. Täna on ka neid naiste mänge, kus võitja koefitsient alla 1,15, aga Kontaveidi šansse peetakse ikkagi väga heaks. Vaadake Pafi tennisepanuseid siit.

Mida ütleb ennustaja Peep? “Kui Anett on vähegi korralikus hoos ja võtab mängu tõsiselt, siis peaks ta võitma kahes setis, mille koefitsient on 1,62. Arvan, et see on parem panus, kui lihtsalt võidule 1,20ga rohkem raha panna. Sest kui Anettil on midagi viga – seda ma küll ise ei usu -, siis ta võib ka kohtumise kaotada. Nii on 2:0 panus kindlam, sest asjade normaalse kulgemise korral on võib-olla isegi 80% tõenäosus, et ta kahes setis võidab,” arutles Peep.

scroll to top