fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit vs Sara Sorribes Tormo

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Homme varahommikul (tõenäoliselt ajavahemikus kell 6-7) astub Austraalia lahtistel meistrivõistlustel platsile meie esireket Anett Kontaveit, kui ta kohtub üksikmängu esimeses ringis hispaanlanna Sara Sorribes Tormoga.

Anett Kontaveit võib avaringi loosiga igati rahul olla. Seda on näha ka Tennisnetis avaldatud erinevate tenniseinimeste ennustuses. Võidu korral on ta järgmised võimalikud vastased oluliselt ebamugavamad ja ohtlikumad. Ent tennises on juba nii, et suurturniiridel tuleb igat mängu ja vastast ülimalt tõsiselt võtta. Pealegi pole Anett Kontaveit ja Sara Sorribes Tormo omavahel seni kohtunud ning mänguline sobivus või mittesobivus küsimärk.

Anett Kontaveidi senisel tennisekarjääril pole vast mõtet peatuda, aga tema esimese vastase karjäärist teeme lühiülevaate, et meie lugejatel oleks parem pilt, kelle vastu Eesti esireket homme mängib.

22-aastase hispaanlanna senine WTA edetabeli kõrgeim 79. koht pärineb eelmisest aastast, momendil paikneb ta 80-ndal positsioonil. Austraalia lahtised on seitsmes kord, kui Sorribes Tormo mängimas slämmiturniiri põhitabelis. Sorribes Tormo on vaid ühe korra jõudnud Suure slämmi turniiril 2. ringi. See juhtus mullu Wimbledonis. Ja siis võitis ta ei kedagi muud kui Kaia Kanepit tulemusega 7:6(5) 6:1. Siinkohal peab aga nentima, et tolles mängus mängis pigem Kanepi väga kehvalt ja tujutult, kui Sorribes Tormo väga hästi. Hispaanlanna näitas eelkõige head võitlusvaimu ja kontsentreeritust. Seega Kontaveit peab peale suruma oma mängutempo, mitte tegema palju lihtvigu ja hoidma vastast tagajoonel.

Üksikmängus on Sara Sorribes Tormo võitnud mitu madalama kategooria turniiri: ühe auhinnafondiga 50.000 USD, kolm auhinnafondiga 25.000 USD ning neli auhinnafondiga 10.000 USD. 100.000 USD turniirl Manchesteris mullu juunis jõudis ta finaali ja kaotas seal meile nüüdseks hästi tuttava tuneeslanna Ons Jabeurile 6:2 6:2.

Jaanuari alguses toimunud turniiril Aucklandis sai Sorribes Tormo kaks head võitu, alistades Stefanie Vögele (Šveits) 7:5 6:3 ja Kirsten Flipkensi (Belgia) 6:4 1:6 6:1. Eelmisest aastast võib veel esile tuua alljärgnevad tähelepanuväärsemad võidud: Magda Linette (Poola) 4:6 6:2 6:3, Patty Schnyder (Šveits) 6:2 6:2, Madison Keys (USA) 7:5 6:2, Julia Putintseva (Kasahstan) 7:6 6:0.

Paarismängus on Sorribes Tormo olnud Suure slämmi turniiridel edukam: kahel korral jõudnud 3. ringi. Tema kontos on ka üks WTA paarismängutiitel koos Naomi Broadyga (Suurbitannia) mullu Monterreys.

scroll to top