fbpx
Close

Kenneth Raisma kunagine rivaal võitis esimese ATP tiitli

Alex De Minaur. / Foto: Internet

19-aastane austraallane Alex De Minaur rõõmustas kodupublikut, kui alistas Sydney turniiri finaalis itaallase Andreas Seppi 7:5, 7:6.

De Minauril tuli tegelikult mängida ühel päeval kaks mängu, sest vihma tõttu lükati tema poolfinaal reedelt laupäevale. Austraallane alistas seal Gilles Simoni (Prantsusmaa) 6:3, 6:2 ja kuigi pidanuks olema finaalis väsinum, sest Seppi pidas oma poolfinaali reedel, sai järjest jagu kahest kogenud mängijast.

De Minaur oli 3-4 aastat tagasi ka Kenneth Raisma rivaal noorteklassi võistlustel. Kuigi austraallane oli edetabelis siiski eestlasest pisut ees, olid nende mängud tasavägised ja näiteks viimase omavahelise kohtumise Wimbledoni noorteturniiril (2016) võitis De Minaur 6:4, 7:5. Kuid Raisma võitis ka tookord oma tiitli paarismängus.

Eelmisel hooajal mängis De Minaur kahe ATP turniiri finaalis, kuid kaotas mõlemad, neist esimese sealsamas Sydneys. Maailma edetabelis asub noormees 29. kohal. Raisma treener Andres Kuhi on iseloomustanud De Minauri kui tänapäeva võimsa tennise esindajatest märksa erinevamat mängijat, kelle trumbid on eelkõige erakordselt hea liikumine ja eksimatu mäng.

Oleme Tennisneti lugejaile võlgu veel kahe turniiri finaalide tulemused: Hobartis alistas Cameron Norrie (Suurbritannia) finaalis Tennys Sandgreni (USA) 6:4, 6:2 ja Hobarti naiste turniiril Sofia Kenin (USA) Anna Karolina Schmiedlova (Slovakkia) 6:3, 6:0. Ka Norrie ja Kenin võitsid oma esimese ATP/WTA taseme turniiri.

scroll to top