fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveidil viimastel nädalatel vastas puha maailma endised esireketid

– Angelique Kerber / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Toronto Premier 5 turniiril üksikmängus kolmandasse ringi jõudnud Anett Kontaveit (WTA 20.) alustab täna Eesti aja järgi mitte enne kella 19:30 samaväärset WTA turniiri Cincinnatis. Tegelikult on see talle juba teine mäng Cincinnatis, sest varem tuli võit koos Maria Sakkariga (Kreeka) paarismängu avaringist. Delfi TV ja Telia TV otseülekande kaudu on võimalik meie esireketile kaasa elada.

Üksikmängu loos polnud seekord armuline Anett Kontaveidile. Aga sellest ei tasu end heidutada, sest sageli on raske tabel hoopis lisa motivaator. Kui Torontos pidi Kontaveit mängima kahe endise maailma esireketiga (võit Maria Šarapova üle, kaotus Karolina Pliškovale), siis nüüdki ei ole tal sellest taagast pääsu. Karjääri jooksul juba neljandat korda tuleb vastu sakslanna Angelique Kerber (WTA 13.).

Viimase nendevahelise kohtumise võitis Kerber Dohas tulemusega 6:1 7:6(3). Eelnevates vastasseisudes tuli võitjana välja Kontaveit: mullu Stuttgartis 6:0 2:0 loobumine ja 2017. aastal Roomas 6:4 6:0. Kuid silmas tuleb pidada, et mõlemas võidumängus kimbutas Kerberit vigastus.

Angelique Kerberi mäng sõltub väga palju tema füüsiliselt vormist ja kas tal on kõik kohad terved. Vaatamata teatavatele kõikumistele karjääri jooksul on ta lisaks esireketi staatusele võitnud kolm Suure slämmi turniiri: Austraalia lahtised ja USA lahtised 2016. ning Wimbledoni 2018. aastal. Sinna juurde veel 9 muud WTA tiitlit. Ent sellel aastal pole Kerber veel ühtegi turniiri võitnud, viimaseks sähvatuseks ongi jäänud mullune esikoht Wimbledonis.

Selle aasta 38-st mängust on Kerber võitnud 25. Ei ole väga kõva näitaja, aga ega Kontaveidilgi midagi paremat pole vastu panna – 36-st mängust 21 võitu.

Kerberi mängutempo pole Kontaveidile kuigi ohtlik, ent raskeks teeb mängimise eelkõige Kerberi sitkus ja talle on väga raske punkti ära lüüa. Samas minna seda teed, et mängida väga pikki pallirallisid ja oodata õiget momenti rünnakuks, võib osutuda kurnavaks ja närvesöövaks. Suur küsimärk on ikkagi see, millises füüsilises konditsioonis sakslanna tegelikult on? Peale Wimbledoni on tal seljataga vaid üks kaotatud mäng Daria Kasatkinale (Venemaa) Torontos – 6:0 2:6 4:6.

Kihlveokontorid annavad tuntava eelistuse Kerberile (koefitsiendid vastavalt 1,44 ja 2,62).

Selle matši võitja läheb teises ringis kokku poolatari Iga Swiatekiga, kes alistas avaringis Caroline Garcia (Prantsusmaa) 7:6(1) 6:1.

Spordiennustaja Peep: Pliškovaga mängus panime eelmine nädal puusse, aga oleme tänagi valmis riskima

Spordiennustaja Peep: “Eelmine nädal tegin üsna julge pakkumise, et Anett Kontaveit alistab Toronto turniiri kolmandas ringis maailma kolmanda reketi Karolina Pliškova. Läks paraku teisiti, aga olen täna ikkagi seda meelt, et eestlanna on võimeline alistama ka endist maailma esireketit Angelique Kerberit. Tippvormis Kerberit võita on raske, aga kes ütles või on näinud, et ta praegu oleks tippvormis? Seda pole ehk ka Kontaveit, aga usun, et kui ta suudab mentaalselt lahinguks valmis olla, võib tulla mida iganes. Seekord olen veidi ettevaatlikum ja panustan Kontaveidile 10 eurot. Edu korral saab endale poest ilusti ühe õhtusöögi jagu toitaineid osta.”

Paf.com kõik panused leiad siit.

scroll to top