Villem Aadamsoo: olin tähtsatel punktidel oluliselt kindlam

– Villem Aadamsoo / Foto: Igor Pissarev

Eesti noorte tennisemeistrivõistluste U14 poiste üksikmängus peeti äärmiselt põnevad poolfinaalmatšid.

Tõusude ja mõõnadega kulgenud poolfinaalmatš Markus Mölderi ja Torotos elava ning treeniva Matthias Uwe Kaski vahel leidis lõpplahenduse alles kolmandas setis.

Esimese setis ei saanud Mölder oma mängu kuidagi käima ning Kask võitis selle 6:3. Kõik muutus just siis, kui seda enam ei ootakski. Teises setis seisul 0:4 ergutas Mölder end võitlusse ning võitis kaks geimi järjest 2:4. Kas sel seisul oli Mölderil kasutada kaks geimpalli, kuid Kask suutis „varjatud matšgeimi“ endale hoida. Seisult 2:5 pani Mölder  sisse järgmise käigu ning lendas 7:5 setivõiduni. Kask näis täitsa löödud poiss olevat. Kuid eksklikult. Teises setis jätkjus punktpunkti mäng, kusjuuures pea igas geimis omas geimpalli või kaht Mölder. Otsustav sett ikkagi Kanadas elavale eestlasele 6:3.

„Olen pettunud,“ ütles Mölder pärast mängu.

„Mul oli niipalju geimpalle. Kask polnud minust sugugi parem mängija. Kahjuks ei realiseerinud täna oma võimalusi,“ rääkis Mölder pärast mängu.

Mölderil ol revanšivõimalus segapaarismängufinaalis, kus ta koos Desire Pärnaga kohtus Kask/Victoria Maria Mändmaga. Kuid Kask/Mändma suutsid dramaatilise finaali enda kasuks keerata 7:5, 7:6 (3) ning tulid Eesti meistriteks.

Teises poolfinaalis oli Villem Aadamsoo parem Georg Straschist 6:3, 6:3.

„Alguses olime mõlemad ettevaatlikud, seejärel üha rohkem ja rohkem saime mängu sisse, tungisime võrku. Oli võrdsete mäng, kus mina olin siiski agressiivsem pool ning see tõi edu. Olin just seisudel 30:30 ja 40:40 kindlam, “ lausus Aadamsoo.

Prantsuse Lütseumis õppiv Aadamsoo läheb pärast Eesti meistrivõistlusi Tartusse puhkama. Kuid ka seal ei viska ta reketit nurka, vaid annab tunde tennisehuvilistele ning teenib suve lõpus taskuraha.

Aadamsoo rääkis, et eelistab kindlasti kõvakatet saviliivaväljakutele, sest peab end väga agressiivse stiiliga mängijaks. „Seetõttu ei vaata ma ka Lõuna –Euroopa tenniseakadeemiate poole. Sügisesel koolivaheajal lähen kas Good To Great tenniseakadeemiasse Rootsi või siis Hollandisse,“ ütles Aadamsoo.

U14 tütarlaste poolfinaalis alistas Brit Martin ilmse ülekaaluga Alissia Aleksandra Kivi 6:1, 6:0 ning kohtub kardetud rivaali Andrea Rootsiga, kes alistas nelja parema seas Emma Namnieksi  6:4, 6:1.