fbpx
Close
paf.com

EELVAADE | Anett Kontaveidi vastane otsib kaotatud mängu

Anett Kontaveit Melbourne’is. / Foto: EPA/Scanpix

Sofia Kenin võitis eelmisel aastal Austraalia lahtised ja mängis Roland Garrosi finaalis, aga ta pole saanud maailmas nii populaarseks nagu paljud teised slämmivõitjad.

Australian Openi 2. ringi mängu Kaia Kanepi – Sofia Kenin eelvaates me sellest ka kirjutasime, kuidas Kenin ei leia tunnustust võrreldes näiteks Naomi Osakaga, kes on endale haaranud kõige tulusamad reklaamilepingud. Õigemini neid pakutakse talle. Räägitakse ka, et Kenin ei suuda sotsiaalmeedias Osaka ja teistega võistelda, mis on tänapäeval samuti tähtis. Tema iseloom (aga võib-olla rohkem treenerist/agendist isa iseloom) paljudele ei meeldi. Ometi oli Kenini võit 2020. aasta Australian Openil muljetavaldav. Tema tahe ja oskused said kokku üheks tervikuks. Nüüd tundub, et alles pole kumbagi.

Midagi varasemast ajast, kuidas Kenin hakkas 2018. aastal paremikku murdma ja kuidas ta lõpuks esikümne 2019. aastal peaaegu kätte sai, pole enam kirjutada, sest eelmises eelvaates sai see põhjalikult läbi võetud. Seega peame keskenduma Australian Openi järgsele kahele kuule.

Slämmiturniir alles kestis teist nädalat, kui ebaõnnestumisest masendatud Kenin otsustas uuesti proovida ja andis ennast üles Phillip Island Trophy turniiriks, kus kaotas maailma 727. reketile Olivia Gadeckile (Austraalia). Nüüd on Gadecki küll tõusnud juba 374ndaks, ent see allajäämine oli Moskvas sündinud vene-juudi päritolu ameeriklannal suurem löök kui kaotus Kanepile, kes on ju tuntud giantkiller. Araabia turniiridel Kenin ei osalenud, ta sõitis koju harjutama, aga Miami ja Charlestoni turniirid tõid kokku ühe võidu. Kaotust Ons Jabeurile Miamis võis ehk aimata, aga Kenin sai Charlestoni liivaväljakutel lüüa ka Lauren Daviselt (WTA 79.).

Niisiis, kui Kenin kaotas liivaväljakul Davisele, siis miks peaks ta homme Stuttgardis jagu saama Anett Kontaveidist? Kes on tennisega võib-olla vähem kursis, ei saanud senisest jutust võib-olla aru, et just Eesti esireket kohtub Keniniga ja see matš peaks toimuma tema jaoks õigel ajal. Kas ka õigel väljakukattel, seda on raske öelda. Üldises plaanis ei ole saviliiva kindlasti ameeriklanna parim väljakukate, aga ta jõudis ikkagi mullu sügisel Roland Garrosi finaali ja seda tulemust ei või alahinnata. Kui Kenin just homme leiab oma kaotatud mängu, siis Anettil ei vea. On ennegi juhtunud, et mõni suur tšempion on pärast mõõna üleöö iseendaks saanud, aga pigem seda ei usuks. Mängida paremini kui kaotusmängus maailma 727. reketi vastu – seda peaks Kenin suutma, aga kas sellest piisab?

Ennustusportaalis Paf ei olnud selle eelvaate kirjutamise ajal veel välja pandud Kontaveit – Kenini mängu panuseid, aga kui need numbrid sinna ilmuvad, saab samalt lingilt ka panust teha. Teistes kihlveokontorites on Kontaveit kerge soosik, tema võidukoefitsient kõigub 1,60-1,65 piires, aga Keninil 2,3 lähistel. Seega on Anetti võiduvõimalused veidi alla 60%. Selline koefitsient näitab, et üleöö muutustesse spetsialistid ka ei usu.

Nagu juba varasemas uudises kirjutasime, on vähemalt 90% kindel, et Kontaveit ja Kenin tulevad väljakule kell 18. Eelnevad kaks mängu peaksid siis kestma vähemalt 5,5 tundi, et kohtumise algus hilineks. Varem ei tohi mäng vastavalt ajakavale alata.

Tennisnet-FORUS
scroll to top