fbpx
Close
PAF.ee

Rublev võttis oma, kuid Fucsovics pani kõvasti vastu

– Marton Fucsovics ja Andrei Rublev peale mängu kätlemas / Foto: Reuters/Scanpix

Rotterdami ATP500 turniiri finaalis kohtusid venelane Andrei Rublev ja ungarlane Marton Fucsovics. Favoriit Rublev pidi kõvasti pingutama, et võita 7:6, 6:4.

Põhimõtteliselt kirjutas Tennisnet juba eile Rublevist kui tõenäolisest turniiri võitjast, kui venelane oli poolfinaalis alistanud teisena asetatud Stefanos Tsitsipase (Kreeka). Teoks sai see mõnevõrra raskemalt kui arvati, aga siiski ei loovutanud Rublev ühtki oma pallingut, millele aitas kaasa kõrge esimese servi õnnestumisprotsent (78). Fucsovicsil oli neli murdepalli, aga huvitaval kombel need kõik mängu esimeses geimis.

Rublev on praegu maailma tennises staar staaride seljataga. See väljend tähendab, et ATP edetabelis 8. kohal asuv venelane võidab peaaegu alati endast tagapool asuvaid mängijaid ja just seetõttu on ta ATP 500 turniiride valitseja – Rublev on võitnud neid järjest neli ja sellega saanud ka 20 võitu järjest nimetatud tasemel. Samal ajal on Rublev viimasel neljal slämmiturniiril välja langenud Alexander Zverevi, Daniil Medvedevi, Tsitsipase ja Novak Djokovici käe läbi. Väiksematel turniiridel on Rublev Tsitsipast võitnud, aga suurematel (Roland Garros, ATP finaalturniir) kaotanud. Dominic Thiemi ta ATP finaalturniiril võitis, aga tegemist oli alagrupi viimase mänguga, mis midagi ei otsustanud. Seega puudub Rublevil endiselt võit tippmängija üle tippturniiril.

Aste nõrgemal turniiril (ATP250) Buenos Aireses võitis oma neljanda ATP tiitli maailma 9. reket argentiinlane Diego Schwartzman, kes alistas finaalis esmakordselt nii kaugele jõudnud kaasmaalase Francisco Cerundolo 6:1, 6:2.

scroll to top