fbpx
Close
PAF.ee

Stefanos Tsitsipas oma vennaga paari mängimisest

– Stefanos Tsitsipas / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Maailma kuues reket ja Austraalia lahtiste veerandfinaalis Rafael Nadali kukutanud Stefanos Tsitsipas tahab paarismängu mängida võimalusel oma noorema venna Petrosega.

ATP500 Rotterdami turniiril mängib Stefanos Tsitsipas paarismängu oma noorema venna Petrosega. Maailma edetabeli esiots osaleb ATP turniiride paarismängus haruharva. Peamine põhjus muidugi koormuse hajutamine ja keskendumine üksikmängule.

Seekord läks siis teisiti. Stefanos ja Petros kohtuvad Rotterdami avaringis Belgia paari Sander Gille/Joran Vliegeniga. 20-aastane Petros Tsitsipas pole oma saavutuste poolest Stefanosele ligilähedalegi jõudnud, ent ITF-i turniiridel on ta sage külaline. Maailma edetabelis üksikmängus 967. ja paarismängu 775. kohal paiknev Petros on võidurõõmu maitsnud korra just paarismängus (Aristotelis Thanosega), mullu Monastiri M15 turniiril.

Muideks, Petros osaleb sageli samadel turniiridel, kus Kristjan Tamm, mistõttu on vahel koos ka paari mängitud. Näiteks mullu detsembris, sealsamas Monastiris, jõudsid nad ITF-i turniiril poolfinaali. Mõlemad treenivad Mouratoglou tenniseakadeemias. Kristjan Tamme sõnul on Petrose näol tegemist hea paarismängijaga.

Rotterdami turniiril Petrosega mängimist kommenteeris Stefanos niiviisi: “Ma tahan mängida oma vennaga nii palju kui võimalik. See on alati olnud minu unistus, kuid ma pole seda soovi eriti tihti realiseerinud. Nüüd tahan kasutada olemasolevaid võimalusi.”

“Muidugi olen keskendunud peamiselt üksikmängule, kuid tahan oma venda aidata. Paari mängin ainult oma vennaga. Ma tahan koos temaga luua toimiva meeskonna. Ma ei plaani kellegi teisega mängida,” lisas Stefanos.

Kreeklane võttis kokku ka Austraalia lahtised, kus ta jõudis poolfinaali: “Mul ei olnud Austraalia lahtistel kindlat sihti. Tahtsin lihtsalt võita turniiri täpselt samamoodi nagu kõik teised 127 mängijat. Ma liikusin samm-sammult, iga võiduga tundsin end üha paremini. Oli kihvt mängida poolfinaalis, kuid mul on veel vaja avastada palju uusi tahke oma mängus, et edasi liikuda ja jõuda suure slämmi turniiri finaali.”

scroll to top