Draama: Elena Malõgina kaotas matšpallilt kunagisele maailma 23. reketile

Elena Malõgina Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

Elena Malõgina oli Helsingi ITF-i W25 turniiril saamas kolmandat võitu maailma TOP300 hulka kuuluva mängija üle, kuid kaotas poolfinaalis Mona Barthelile (Saksamaa, WTA 277.) 6:4, 6:7, 4:6.

Malõginal oli teises setis 2013. aastal maailma 23. reketiks kerkinud Bartheli vastu kasutada ka matšpall, aga võit jäi seekord saamata. Esimeses setis päästis Malõgina seisul 2:3 kaks murdepalli ja järgmises geimis murdis ise Bartheli servi ning sellest piisas, sest Eesti kolmas reket ei loovutanudki avasetis oma servi.

Teises setis juhtis Malõgina samuti murdega ja seisul 5:3 oli tal vastase servil edu 30:0 ja 40:30. Selles geimis jäigi matšpall realiseerimata ja järgmises geimis kaotas Malõgina esimest korda pallingugeimi. Ta läks uuesti murdega ette 6:5, aga kaotas taas servigeimi. Tie-break’is juhtus alates seisult 1:1 selline lugu, et punkte hakkasid võitma ainult tõrjujad. Vastastikuste minimurretega jõuti seisuni 6:5 Bartheli kasuks ja sellelt seisult võitis sakslanna üle pika aja punkti ka oma servil.

Kolmandas setis oli Malõginal juba psühholoogiliselt raske. Temal murdepalli ei olnudki, aga Barthelil oli neid neli, millest ühe kasutas ära ja see murre talle võidu tõigi. Mõneti oli imestusväärne, et Malõgina suutis kokkuvõttes servigeimides sama hästi mängida kui Barthel (mõlemad kaotasid kolm oma pallingugeimi), sest sakslanna lõi koguni 15 ässa ja Malõgina mitte ühtki. Topeltvigadega oli seis umbes võrdne – Malõgina 7, Barthel 8. Just ässade arvelt võitiski Barthel esimeselt servilt rohkem punkte (72 vs 61%), aga Malõgina oli parem teisel servil (55 vs 41%). Kokkuvõttes jäi Malõgina punktidega alla ainult 109:110 ja sellest tuligi statistiline võrdsus.