Taylor Fritz üllatas ATP finaalturniiril

Taylor Fritz. / Foto: Reuters/Scanpix

Vaid tänu Carlos Alcarazi vigastusele ATP finaalturniirile Torinosse pääsenud Taylor Fritz (USA, 8) sai Rohelises alagrupis teise võidu ja pääses poolfinaali.

Fritz oli kindlasti neliku autsaider, kuid ta ütles juba pärast Rafael Nadali (Hispaania, 1) alistamist, et talle sobib Torino kiire põrge. Kui nüüd Punasest grupist saaks reedel edasi Andrei Rublev (6), oleks mõlemast grupist edasipääseja nõrgimaks peetud mängija. Ehkki maailma kaheksa parema turniiril nõrkasid muidugi pole.

Nagu arvata võis, olid Fritzi ja Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 5) kohtumises servimurded harvad. Kahes esimeses setis neid ei toimunudki. Esimeses setis polnud kummalgi murdepalli, aga teise seti teises geimis Auger-Aliassime’il kolm, kuid need jäid realiseerimata. Ent kui servigeimides võitsid mõlemad ligi 80% punktidest, siis tie-break’ides oli mäng närvilisem ja minimurdeid päris palju. Esimese seti tie-break’is asus kanadalane kohe murdega ette 1:0, aga kaotas hiljem kolm punkti oma servil ja tie-break’i 4:7. Omakorda teise seti tie-break’is juhtis Fritz kahel korral minimurdega, aga nüüd kaotas tema kokku kolm punkti servil ja geimi 5:7.

Ent otsustavas setis säilitas Fritz kindluse oma servil, aga Auger-Aliassime murdus. Koguni kahel korral murdis Fritz vastase servi ja võitis mängu 7:6, 6:7, 6:2. Lõpuks oli tänu otsustavale setile Fritzi paremus esimese servi võidupunktides üsna suur – 84 vs 75%.

Fritz kohtub poolfinaalis Novak Djokoviciga (Serbia, 7), kelle esikoht Punases grupis on kindel. Samamoodi oli kindel ka Casper Ruudi esikoht Rohelises grupis, aga ta sai enda jaoks vähetähtsas mängus kaotuse Nadalilt 5:7, 5:7. Mõlema seti viimase geimi Nadal võitis ja mingil määral rehabiliteeris end. Kuid nüüd on vaid Djokovicil jäänud võimalus võita ATP finaalturniir mängugi kaotamata.