fbpx
Close

Andrei Rublev pääses esmakordselt ATP aastaalõputurniiri poolfinaali

Kolmandas setis oli Andrei Rublevil juba lõbus. / Foto: Reuters/Scanpix

Kolmandat korda mängib venelane Andrei Rublev (6) ATP finaalturniiril, aga seni mitte kordagi alagrupist edasi saanud mängija suutis nüüd selle barjääri murda.

Ja ta suutis seda alagrupist, kus olid ikka koos tõelised staarid. Novak Djokovicile (Serbia, 7) Rublev vastu ei saanud, aga Daniil Medvedevi (4) ja reede õhtul otsustavas mängus Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 2) ta alistas. Sealjuures alustas kreeklane Punase alagrupi viimast mängu suurepäraselt. Esimeses setis ei teinud ta ühtki lihtviga! Enamik pikki punkte langesid Tsitsipase kasuks ja Rublev suutis ainult serviga survet avaldada. Kuid ühes pallingugeimis mängis ta kehvemini ja sellest piisas.

Võiks öelda, et murrang saabus teise seti esimeses geimis. Tsitsipas oli Rublevi servil ees 30:0, aga tegi siis mõned lihtsad tõrjevead ja järsku läks tal nö momentum käest. Seti keskel käis veel servimäng, kus kumbki midagi vastasele ei andnud, aga 3:4 seisust kaotas Tsitsipas servigeimi ja kuigi sai veel järgmises geimis murdepalli, oli Rublev pallingul kindel.

Otsustavas setis hakkas Rublev üha kindlamalt tõrjuma Tsitsipase esimest servi. Kreeklane on ATP finaalturniiril näidanud väga head esimese servi protsenti, mis täna oli 68 (ka hea, aga varasemast väiksem), ent Rublev suutis tema serviga, eriti teise kasti, harjuda. Võib-olla tegid Tsitsipase närviliseks ka tema isa Apostolose repliigid tribüünilt, kusjuures tiimi teised liikmed püüdsid isa kogu aeg rahustada. Kuid lõpptulemus 3:6, 6:3, 6:2 tundus kindel, ehkki punktidega (80:75) ei olnud venelase ülekaal nii tuntav. Lõpuks tegi Rublev 27 äralööki ja 23 lihtviga, Tsitsipas vastavalt 22 ja 16, aga sunnitud vigu oli kreeklasel rohkem.

Jah, ka Tennisneti ennustus läks vastu taevast, sest meie favoriitidest sai edasi ainult Djokovic. Praegu tundub küll, et serblasel ei ole vastaseid, aga eks iga maailma esikümne mees võib mõnel päeval olla väga heas hoos. Esmalt peab Djokovic alistama Taylor Fritzi (USA, 8) ja siis ootama, kas vastu tuleb Rublev või Casper Ruud (Norra, 3). Rublev juhib omavahelistes mängudes Ruudi vastu 4:1, aga viimase kohtumise täpselt aasta tagasi ATP finaalturniiril võitis Ruud, kes on tänavu olnud stabiilsem. Fritzile ja Ruudile pole Djokovic kunagi kaotanud, aga Rubleviga on tal seis 2:1.

Lisame veel, et väga põneva mängu pidasid reedel ka Djokovic ja Medvedev ning teist mängu järjest ei suutnud venelane edukalt servida matši võiduks, kui kaotas pallingugeimi otsustavas setis seisul 5:4. Kokkuvõttes jäi Djokovic peale 6:3, 6:7, 7:6, aga samas ei tähendanud see mäng sportlikus mõttes midagi, sest serblane oli varem edasipääsu kindlustanud ja venelane igal juhul väljas.

scroll to top