fbpx
Close

Dominic Thiem ei saa ikka jalgu alla

– Dominic Thiem / Foto: AFP/Scanpix

Mullune US Openi võitja, maailma neljas reket Dominic Thiem lootis Lyoni turniiril saada veel piisavalt võistlusmänge, et olla valmis Prantsusmaa lahtisteks meistrivõistlusteks, kuid ta kaotas Cameron Norrie’le (Suurbritannia, ATP 69.) 3:6, 2:6.

Kuna Lyonis pääses põhitabelisse 28 mängijat, oli Thiem avaringis vaba ja kohtumine Norriega oli tema esimene, mistõttu jäi seekordne ettevalmistusturniir Austria ässale väga lühikeseks. Thiem ei saanud kuidagi vastu, tal polnud ühtki murdepalli, britt kaotas üldse kahe seti jooksul servigeimides vaid üheksa punkti. Ka Norriel polnud palju murdepalle, aga ta realiseeris neid 4st 3.

“See oli mu karjääri parim võit ja ühtlasi kõige kõrgema edetabelikohaga mängija alistamine,” rõõmustas Norrie, kes esmakordselt sai jagu TOP5 tennisistist. “Liigun väljakul hästi ja olen saanud saviliival palju mänge. Õnnestunud on ka eeskäsi ja serv.” Tõesti, Norrie on saanud Euroopa liivaturniiridel pidada juba 15 kohtumist ja vähemalt ühe saab veel mängida enne Roland Garrosi. Tema parimad tulemused on olnud Barcelonas veerandfinaali ja Estorilis finaali jõudmine. Madridi turniiri jättis ta vahele.

Thiem pidi läbi elama pettumuse, sest ei saanud Lyonis rohkem mänge. Enne turniiri ütles austerlane, et kuigi tervikuna on ta praegu parem mängija, kui aastal 2019, mängis ta siiski liivaväljakutel tol aastal paremini. Siis jõudis Thiem ka Prantsusmaa lahtiste finaali. “Madridis ja Roomas tegin sammu paremuse poole, sest jõudsin esimesel turniiril poolfinaali ja teisel kaotasin tasavägiselt Lorenzo Sonegole, kes seejärel alistas Andrei Rublevi ja pidas võrdse heitluse Novak Djokoviciga,” pidas Thiem oma tulemusi enam-vähem rahuldavateks.

Thiem pidas pärast esimese ringi kaotust Dubais poolteist kuud kestnud pausi ja naasis Madridi turniiriks. “Neil kahel turniiril tegin natuke rohkem lihtvigu kui tavaliselt ja minu esimene serv polnud vastaste jaoks piisavalt ohtlik. Mõnikord ei suutnud ma väga lihtsatel eeskäe ründelöökidel suunata palli õigesse kohta ja üleminek rünnakult kaitsesse ei läinud ka hästi,” loetles Thiem puudujääke eelmistel võistlustel. Ta lisas, et nüüd teab, mida peab Lyonis parandama, aga kuna austerlase turniir jäi lühikeseks, siis võib eeldada, et Prantsusmaa lahtistele sõidab Thiem üsna ebakindla tundega.

scroll to top