fbpx
Close

Dmitri Tursunov: Megaandekas Aslan Karatsev võiks oma säärelihastele reklaami müüa

– Aslan Karatsev / Foto: Reuters/Scanpix


Anett Kontaveidi treener Dmitri Tursunov, kelle sportlaskarjääri kõrgeimaks kohaks maailma meeste edetabelis oli 20. positsioon, võrdles ATP veebilehel avaldatud intervjuus Indian Wellsi turniiril kuueteist parema hulka jõudnud Aslan Karatsevit endise Venemaa kuulsuse Marat Safiniga.

28-aastane osseet jäi Indian Wellsi 1/8 finaalis alla poolakale Hubert Hurkaczile 1:6, 3:6. Tursunov leiab, et Karatsev on alati talendikas olnud. Seda vaatamata tõsiasjale, et mehe täht lõi helendama alles tänavustel Austraalia lahtistel meistrivõistlustel. Mäletatavasti jõudis Karatsev Melbourne`is kvalifikatsiooniturniirilt alustanuna poolfinaali välja. Kohe pärast edukat Australian Openit võitis ta oma esimese ja seni ainsa ATP turniiri Dubais. 

Tursunov ütles, et Karatsevile on looduse poolt palju antud. “Ta on andekas ja on seda alati olnud. Ma ei tea, kas ta teeb seda teadlikult või alateadlikult, aga ta liigub väga hästi. Ta pole küll maailma pikimate meeste killast (Karatsev on 185 cm pikk – toim), kuid üsna atleetlik. Andekus paistab välja tema liikumisest ja sellest, kuidas ta oma keha kontrollib. Paljuski on selline asi õpetamatu, tal tuleb see loomulikult ja treeningutega ta ainult arendab oma talenti.” 

“Tema säärelihastele mahuks kenasti mõni suur logo peale,” viskas Tursunov nalja.Praegune Eesti esireketi 38-aastane treener leidis maailma edetabelis 23. kohal paikneva Karatsevi mängus mitmeidki paralleele endiseVenemaa mängija, tatarlase Marat Safiniga.

21 aastat tagasi novembris oli Marat Safin maailma esinumber, ta on kahekordne suure slämmi võitja. “Minu arvates on neil mitmeid sarnasusi. Karatsev pole liiga pikk, pole ka liiga turske. Ta on nagu tennise Da Vinci. Karatsevil, nagu ka Safinil omal ajal, on ülihea pallitunnetus. Mõlemal mehel on löögis jõudu, kuid see tuleb kuidagi mitte-agressiivsel viisil. Löögikiirendus on Karatsevil sirgjooneline, nii võib jääda mulje, et ta ei löögi palli eriti kõvasti. Kuid kui ta lööb, siis ikka päris tugevalt, täpselt nagu Safingi. Tõsi, Marat oli pikemat kasvu, kuid ka tema liikus väljakul nagu kass. Nii et sarnasusi neil on,” arvas Tursunov.

scroll to top