fbpx
Close

ATP ja tippmängijate vaheline vestlus tõi välja mitmed erimeelsused

– Tennis / Foto: Unsplash

10. juunil toimus ATP ja tippmängijate vahel videokonverents Zoomi keskkonnas, kus käsitleti peamiselt US Openiga seonduvat. Selgus, et osapoolte vahel oli mitmeid lahkarvamusi.

Hispaania juhtiva spordiväljaande Marca vahendusel selgus, et USTA ei soovi US Openit edasi lükata seni kinnitatud ajavahemikult – 31. august kuni 13. september. Samuti ei nõustunud USTA paarismängus vähendama duettide arvu 24-le. Samal ajal kuulutas näiteks maailma üks juhtivaid meespaare Robert Farah/Juan Sebastian Cabal Kolumbiast, et suure tõenäosusega ei pääse nad oma riigist välja.

Samuti teatati, et turniiri auhinnafond väheneb 5%. USTA profitennise eest vastutav Stacey Allaster rääkis mängijate tšarterlendudest, testide tegemise vajalikkusest ja sellest, et mängijate pered võivad ööbida JFK lennujaama lähedal asuvas hotellis. Allaster rõhutas, et mängijad võivad turniirile kaasa võtta ainult ühe inimese. See põhjustas tulise arutelu. Eriti rõhutas kanadalane Milos Raonic, et ta vajab kindlasti treenerit ja füsioterapeuti korraga. Selle kohta on teatavasti ka maailma esireket Novak Djokovic avaldanud arvamust. ATP juhid üritasid veenda Raonicit, et ta võib kohapeal leida füsioterapeudi, kuid see ei inspireerinud kanadalast kuigivõrd.

Üldiselt võtsid juhtivad tennisemängijad sõna piirangute vastu, mida soovitakse kehtestada Cincinnati turniiril ja US Openil. Tuletame meelde plaanitavad piirangud: võistluse korraldajad kavatsevad isoleerida New Yorgi ühes hotellis osalejad, regulaarselt neid testida koroonaviiruse esinemise suhtes ja nagu juba mainitud, piirata kaasasolevate inimeste arvu ning pealtvaatajaid tribüünile mitte lubada. Samal ajal ütles näiteks ATP üks juhte ja endine tipptennisist Andrea Gaudenzi, et jätab mängijate otsustada, kas osaleda US Openil või mitte ja sellele ei järgne ka mingeid sanktsioone.

Igal juhul, langetatakse lõplikud otsused US Openi ja 2020. aasta hooaja ülejäänud osa kohta teatavaks 15. juunil.

scroll to top