Djokovic lõpetas alagrupi täiseduga

Novak Djokovic sai muremõtted peast ja naasis tuurile võitjana. / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) alistas Londonis ATP finaalturniiril Gustavo Kuerteni alagrupi viimases mängus Marin Cilici (Horvaatia, 5) 7:6, 6:2.

Esimeses setis omas Djokovic seisul 3:2 kolme murdepalli, kuid pikaks veninud geimi võitis Cilic. Edaspidi polnud kummalgi murdepalle ning ka tie-break’is hoidsid mõlemad oma servi seisuni 7:7, kui Djokovic sai esimese tõrjepunkti, mis otsustaski.

Teises setis päästis Cilic veel kolm murdepalli esimeses geimis, aga seisul 2:2 ta enam ei jõudnud vastu panna. Erakordselt hea füüsilise ettevalmistuse poolest tuntud Djokovic lõpetas mängu viie võidetud geimiga järjest.

Djokovic peaks küll homses poolfinaalis Kevin Andersoniga (LAV, 4) olema rohkem väsinud, kui vastane, aga vaevalt see visale võitlejale mõju avaldab. Teises poolfinaalis on vastamisi Roger Federer (Šveits, 2) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 3). Niisiis läks meeste ATP finaali alagrupiturniir täiesti vastupidiselt naiste omale. Kui WTA finaalis pääsesid poolfinaali 5.-8. asetus, siis meeste seas neli kõrgeima asetusega mängijat.

Kui Cilic võitis ässad 8:3 ning tal oli ka napilt parem esimese servi õnnestumisprotsent (58 ja 57), siis punkte teenis Djokovic oma pallingult lausa ideaalselt – esimeselt pallingult 90 ja teiselt 91%. Serblane kaotas oma 53st servipunktist ainult 5!

Muide, Djokovic on alates Wimbledonist võitnud 7st turniirist 5 ja 34st mängust 32! Samas koges Djokovic hooaja algul kolme järjestikust kaotust, mis oli serblasele esmakordne pärast 2007. aastat.