fbpx
Close

David Goffin võitis viienda ATP tiitli

David Goffin Montpellier’ turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Belgia esireket David Goffin (2) alistas Montpellier’ ATP250 turniiri finaalis Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 1) 5:7, 6:4, 6:2 ja võitis kokku viienda, kuid pärast 2017. aastat oma esimese ATP tiitli.

Goffin on tuntud stabiilse mängijana, kes aga kõige tugevamaid tavaliselt ei võida ja seetõttu tal tippsaavutused puuduvad. 30-aastase belglase viiest turniriivõidust neli on saavutatud ATP250 ja ainult üks ATP500 turniiril. Alles 2019. aastal mängis Goffin esimest (ja seni viimast) korda Masters 1000 turniiri finaalis, kui kaotas Cincinnatis Daniil Medvedevile. Goffini parim saavutus on kahtlemata finaalipääs 2017. aasta ATP finaalturniiril, kus ta võistluse käigus alistas nii Rafael Nadali kui ka Roger Federeri. Nadali on ta korra veel alistanud, aga Federeri ja Novak Djokovici vastu pole üle ühe võidu saanud.

Belglase parim edetabelikoht (7.) pärineb samuti 2017. aasta novembrist, kui ta mängis ATP finaalturniiril.

Suure slämmi turniiridel on Goffin kolmel korral jõudnud veerandfinaali, kuid äsja lõppenud Australian Openil kaotas ta avaringis mitmelt matšpallilt Alexey Popyrinile (Austraalia), kes võitis täna oma esimese ATP turniiri samal päeval kui Goffin viienda.

scroll to top