fbpx
Close

Elise Mertens ja Arina Sabalenka võitsid Melbourne’is paarismängu

Kelmikas foto võidukarikaga: Elise Mertens (vasakul) ja Arina Sabalenka. / Foto: AP/Scanpix

Teist korda karjääri jooksul tulid naiste paarismängus slämmiturniiri võitjateks Elise Mertens (Belgia) ja Arina Sabalenka (Valgevene), kes olid asetatud teisena.

Nad alistasid Australian Openi finaalis üsnagi kindlalt kolmandana asetatud Tšehhi paari Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova 6:2, 6:3. “Üsnagi” on kirjutatud sellepärast, et kohtumise viimane geim kestis 18 punkti ning enne selle lõppemist oli Tšehhi paaril kolm murdepalli ja vastastel neli matšpalli. Murde õnnestumise korral olnuks seis 4:5 Krejcikova/Siniakova servil.

Mertens/Sabalenka moodustavad üsna haruldase paari, kus mõlemad mängijad kuuluvad üksikmängus TOP20 sekka. Varem olid nad võitnud slämmiturniiri tiitli 2019. aasta US Openil. Vahepeal mängis turniiridel ka selline paar nagu Viktoria Azarenka (Valgevene)/Ashleigh Barty (Austraalia), kes just 2019 US Openi finaalis tänastele võitjatele kaotasid, aga Azarenka ei kuulunud sel ajal TOP20 sekka.

Esimesena asetatud Su-Wei Hsieh (Taipei)/Barbora Strycova (Tšehhi) langesid välja teises ringis üllatuskaotusega Darija Jurakile (Horvaatia) ja Nina Stojanovicile (Serbia), kes lõpuks jõudsid poolfinaali. 2020. aastal kaks slämmiturniiri võitnud Timea Babos (Unagri)/Kristina Mladenovic (Prantsusmaa) Australian Openil kaasa ei teinud.

Meeste paarismängu finaali jõudsid viiendana asetatud Rajeev Ram (USA) ja Joe Salisbury (Suurbritanni) ning üheksandana asetatud Ivan Dodig (Horvaatia) ja Filip Polašek (Slovakkia). Ram ja Salisbury on Austraalias tiitlikaitsjad, Dodigil ja Polašekil koos slämmitiitleid pole, aga Dodig on võitnud koos Marcelo Meloga 2015. aasta Prantsusmaa lahtised ja lisaks saanud kolm esikohta segapaarismängus.

scroll to top