Jannik Sinner võitis aasta kolmanda turniiri ja kerkib maailma teiseks reketiks

Jannik Sinner tundub tänavu lausa võitmatu. / Foto: AP/Scanpix

Jannik Sinner (Itaalia, 2) jätkas Miami Masters 1000 turniiri finaalis sealt, kus tal poolfinaalis pooleli jäi. Pea sama kindlalt, kui ta oli alistanud eelmises mängus venelase Daniil Medvedevi (6:1, 6:2) sai ta finaalis jagu Grigor Dimitrovist (Bulgaaria, 11) 6:3, 6:1.

Kohtumise algus oli siiski erinev. Dimitrov oli kahes geimis oma servil kindel ja seisul 2:1 omas murdepalli. Kui aga Sinner selle punkti päästis, algas väljakul ühesuunaline liiklus. Pärast 2:1 seisu võitis Dimitrov ainult kaks geimi. Esimeses setis olid küll äralöögid/lihtvead võrdsed (Sinner 10/8 ja Dimitrov 12/10), aga mängu lõpuks oli vahe suur. Sinner tegi 15 äralööki ja 9 lihtviga, Dimitrov vastavalt 18 ja 23.

Natuke suutis Dimitrov algul tasakaalu hoida suurepärase tagakäe abil ja lisaks äralöökidele kasutas ta osavalt lõikeid. Aga saatuslikuks sai bulgaarlasele võrku tungimine, sest ta võitis võrgus 7st punktist 3 ja oma osa oli siin Sinneri hiilgavatel passeerlöökidel, millest ühe ta sooritas settpallil. Teise seti kohta ei ole aga ükski võrdlus kohane, sest siis oli Dimitrov nõrgem juba igas elemendis.

Sinner on 2024. aastal mänginud ainult neli turniiri ja neist kolm võitnud – Australian Open, Rotterdam ja Miami. Mänge on itaallane võitnud 23st 22 ja ainsa kaotuse saanud Carlos Alcarazilt (Hispaania) Indian Wellsi poolfinaalis.

Maailma edetabelis tõusis Sinner nüüd Alcarazist mööda, ehkki napilt – neil on vastavalt 8710 ja 8645 punkti. Novak Djokovic on Sinnerist ees 1015 punkti võrra ja tundub, et enne Prantsusmaa lahtiseid itaallane esireketiks ei tõuse. Järgmistel Euroopa liivaturniiridel ei ole Djokovicil palju punkte kaitsta ja see lubab tal tõenäoliselt vastu pidada, aga Roland Garrosist teenis ta eelmisel aastal 2000, kuid Sinner vaid 45 punkti. Itaallane ei peagi Pariisis võitma, ta võib esireketiks kerkida ka sellega, kui Djokovic ebaõnnestub. Kuid see kõik on ikkagi spekulatsioon, sest ainult eelmise aasta punktide maha arvestamisega ei saa veel lõplikke järeldusi teha.