fbpx
Close

Bryan ja Sock panid edukale hooajale punkti ATP finaalturniiri võiduga

Mänguhoos Jack Sock (vasakul) ja Mike Bryan. / Foto: AP/Scanpix

Mike Bryan ja Jack Sock, kes ühinesid paarismänguks alles tänavu kevadel, võitsid nüüd viie kuu jooksul kolmanda suure tiitli, kui said esikoha Londonis ATP finaalturniiril.

Vaatamata sellele, et Bryan oli maailma edetabeli liider ja Sock neljas, said nad ATP finaalturniiriks alles viienda asetuse, sest ranking määrati paari ühiste punktide põhjal, kuid nii Bryan kui ka Sock olid osa hooaja punktidest teeninud teiste partneritega. Mike on teatavasti aastaid koos mänginud venna Bobiga, kes aga puusavigastuse tõttu jättis hooaja pooleli ja käis 2. augustil operatsioonil. Sockiga koos võitis maailma edetabelijuht ka Wimbledoni ja US Openi.

Tänases finaalis võitsid Bryan/Sock prantslased Pierre-Hugues Herberti ja Nicolas Mahut’ 5:7, 6:1, 13:11. Otsustava seti asemel peetud pikk tie-break oleks peaaegu kaasa toonud sensatsiooni, kui prantslased jõudsid seisult 4:9 ise matšpallini seisul 11:10, kuid siis kaotasid kolm viimast punkti. Samade paaride alagrupikohtumise olid võitnud Herbert/Mahut 6:2, 6:2.

Paarismängu edetabeli liidrikohta kindlustanud Bryan on juba 40-aastane ning üldse on rankingu esikümnes vaid kaks alla 30-aastast mängijat: Sock (26) ja horvaat Mate Pavic (25), kes jagab maailma edetabelis 2.-3. kohta koos oma paarilise Oliver Marachiga (Austria). Nemad olid ATP finaalturniiril ka asetatud esimesena, kui ei jõudnud alagrupist edasi.

scroll to top