fbpx
Close

Imeline kukkumine: Jack Sock langes 23. kohalt esisajast välja!

Õnnetu Jack Sock. / Foto: Reuters/Scanpix

Eile avaldatud ATP edetabelis jäi meil tähelepanuta üks omapärane fakt: pikka aega maailma TOP20 sekka kuulunud ameeriklane Jack Sock langes esisajast sootuks välja!

Socki kontolt läksid korraga maha nii mullu Pariisi turniiri võidu eest teenitud 1000 punkti kui ka ATP finaalturniiri poolfinaali jõudmise eest saadud 400 punkti, sest need võetakse alati maha juba finaalturniiri eelsel nädalal. Just nende 1400 punkti najal püsis Sock peaaegu terve hooaja maailma teises kümnes, vaid Pariisi eel oli ta langenud sealt napilt välja 23. kohale.

Socki bilanss 2018. aasta ATP turniiridel oli 9 võitu ja 21 kaotust. Suvel oli ta kolm ja pool kuud järjest võiduta, kaheksamängulise esimese ringi kaotuste seeria hulka mahtus ka Jürgen Zoppi võit Socki üle Roland Garrosi slämmiturniiri avaringis. Kui Sock poleks natukenegi äsja Pariisis veerandfinaali jõudmisega (180 punkti) oma olukorda leevendanud, langenuks ta isegi 150. koha kanti, Zoppist tahapoole! Nüüd kuulub talle aga 105. koht.

Languse tegid läbi ka mulluse ATP finaalturniiri võitja Grigor Dimitrov (Bulgaaria) ja David Goffin (Belgia), kuid neil oli tänavu ka natuke paremaid tulemusi, mistõttu langus ei olnud drastiline: Dimitrov vajus 10. kohalt 19ndaks ja Goffin 12. kohalt 22ks. Üks suur kukkuja oli veel prantslane Julien Benneteau, kes 72. kohalt langes 137ndaks ehk kahe pügala võrra Zoppi taha. Benneteau kaotas mullus Pariisi poolfinaali eest saadud 360 punkti.

scroll to top