Novak Djokovici toel asus Euroopa Laver Cupil juhtima

Nii tähistas Novak Djokovic veerandfinaali võitu Wimbledonis. / Foto: AFP/Scanpix

Endine maailma esireket, kuid praegu ATP edetabelis seitsmendaks langenud Novak Djokovic tuli Laver Cupil esimest korda väljakule alles seitsmendas mängus, kuid aitas kohe nii üksik- kui ka paarismängu võiduga saavutada Euroopa koondisel 8:4 edu.

Laupäeval andsid kõik võidud kaks punkti ja päevastes mängudes jagunesid punktid pooleks pärast tasavägiseid heitlusi. Matteo Berrettini (Itaalia) tõi Euroopale 7:6, 4:6, 10:7 võidu Felix Auger-Aliassime’i (Kanada) üle, kuigi jäi punktidega alla 79:82. Kaalukeeleks saanud otsustavas tie-break’is spurtis Berrettini seisult 1:2 ette 7:2 ja kuigi kanadalane jõudis veel seisuni 8:7, võitis itaallane kaks viimast punkti oma servil. Berrettini võitis ässad 9:3, kuid sai esimeselt servilt 75 ja Auger-Aliassime koguni 87% punktidest.

Teises mängus viigistas Maailma koondise esindaja Taylor Fritz 6:1, 4:6 10:8 võiduga Cameron Norrie (Suurbritannia) üle üldseisu 4:4-le. Ka siin oli sarnane lugu – matši tie-break’i domineeris Fritz, Norrie jõudis 8:8 viigini, aga ameeriklane võitis kaks viimast punkti.

Õhtusel sessioonil tuligi Djokovici kord. Vaatamata edetabelikohale on tema ikkagi Euroopa koondise liider, mida serblane tõestas 6:1, 6:3 võiduga äsjase US Openi poolfinalisti Frances Tiafoe (USA) üle. Ameeriklane, kes oli US Openil suurepäraselt servinud, sai nüüd pallingul ainult 52% punktidest ja kaotas neli servigeimi. Ühel perioodil (alates seisust 1:1 kuni teise seti seisuni 2:0) võitis Djokovic koguni seitse geimi järjest.

Kuid võib-olla pisut üllatavam oli, et pärast pooletunnist puhkust paari mängima läinud Djokovic võitis koos Berrettiniga ka Alex De Minauri (Austraalia) ja Jack Socki (USA) 7:5, 6:2. Socki peetakse üheks maailma parimaks paarismängijaks, aga ta ei olnud kuigi heas vormis juba reedeses legendaarses mängus, kus ta koos Tiafoega napilt alistas Rafael Nadali ja Roger Federeri. Pidulikult tennisest lahkunud Federer oli väljaku ääres ka eile, elades kaasa nii Djokovicle kui ka Euroopa paarile.

Täna algab võistluspäev paarismänguga, kus on vastamisi Berrettini/Andy Murray ja Auger-Aliassime/Sock, seejärel alustab Djokovic kohe esimese üksikmängijana Auger-Aliassime’i vastu. Vaadake kogu ajakava siit.