fbpx
Close
PAF.ee

Bosnialane eitab, et ta ähvardas mängu ajal kohtunikku tappa

– Damir Dzumhur pole rahul kohtuniku otsusega / Foto: imago images/Eibner/Scanpix

Acapulco (Mehhiko) ATP500 turniiril juhtus kvalifikatsioonis ebameeldiv episood bosnialase Damir Dzumhuri (ATP 125.) ja hollandlase Botik Van de Zandschulpi (ATP 149.) vahelises kohtumises. Nimelt lahkus Dzumhur platsilt esimeses setis seisul 6:5 hollandlase kasuks.

Karjääri jooksul 3 ATP turniiri võitnud ja parimal hetkel maailmas 23. positsioonil olnud Damir Dzumhuri meelest sai ta kaks hoiatust ebaõiglaselt. Seisul 5:5 kaotas ta oma pallingugeimi tema sõnul joonekohtuniku vea tõttu. Kotkasilma kvalifikatsioonis ei kasutatud. Bosnialane hakkas kohtunikuga vaidlema ja sai hoiatuse. Järgmise geimi alguses sai ta veel ühe hoiatuse, mistõttu ta otsustas mängu mitte jätkata. Väljakul olles jätkas ta kohtuniku sõimuga ja väidetavalt ütles, et tahab teda tappa. Pärast seda nõudis ta, et pukikohtunik tuleks pukist alla ja menetleks olukorda. Alljärgnevalt saate tutvuda mängijapoolse selgitusega, milles on ilmselgelt teatavaid vasturääkivusi. Kunagi noorteklassis Dzumhuriga kokku puutunud Eesti treener vihjas, et tegemist olevat sümpaatse mängumehega, kuigi konkreetsel juhtumil ei suutnud ta küll emotsioone hallata.

Pühapäeval Santiago turniiri finaalis oli üle keemas ka tiitli võitnud Cristian Garin mängides Facundo Bagnise vastu, kuid seal Garin siiski rahunes maha. Liivaväljakul oli pukikohtunikul vähemalt võimalik jälgi käia vaatamas.

Dzumhur ise ei nõustu väidetega, et ta oleks kedagi hirmutanud, kuigi tema selgitused näitavad, et ta kaotas selge mõistuse: “Ma ausalt ei tea, kust mõned infokanalid leidsid, et ma hirmutasin kedagi ja lubasin tappa ning et mind diskvalifitseeriti. Minu ütlused peakohtunikule, et oma sõnavalingus tahtsin joonekohtunikku tema otsuse eest lüüa, vastavad tõele. Peakohtunik ütles, et see pole hea mõte ja ta võib mind rangemalt karistada. Ma ei ähvardanud kedagi tappa, ma ei tea, kust see teave pärineb, eriti arvestades, et kogu vestlusest on olemas videosalvestus.”

“Pooltevahetuse ajal ütlesin pukikohtunikule, et saan teda vastutusele võtta, sest tema otsus mõjutas otseselt minu kaotust. Ta tegi mulle selle eest hoiatuse ja ma ei saa aru, mis õigus oli tal seda teha. Jätkasin mängimist, aga olin väga ärritunud. Võitsin järgmises geimis esimese punkti, siis ütlesin kohtunikule midagi, aga ma ei mäleta, mida täpselt. Selle peale ütles ta, et nüüd aitab sellest. Vastasin, et ma otsustan ise millal sellest piisab. Sain teise hoiatuse ja punktikaristuse. Peas oli tunne, et mulle tehti jämedat ülekohut ja ma ei suutnud end enam kontrollida, sest olin kogu olukorra peale väga närvis. Kordan veel kord, et just mina lahkusin platsilt, mind ei diskvalifitseeritud…”

scroll to top