fbpx
Close

Casper Ruud ebasportlikust käitumisest: mõnedele mängijatele trahvisumma suurus ei loe

Casper Ruud / Foto: AFP Scanpix

ATP soovib karmistada meetmeid ebasportliku käitumise vastu

Norralasest maailma seitsmes reket Casper Ruud ütles, et käesoleval aastal ATP tuuril toimunud mõnede mängijate metsikud enesevalitsemise kaotused ja ülimalt hoolimatu käitumine võivad põhjustada kohutava õnnetuse ükskõik millal.

Meeste tennise katusorganisatsioon on sattunud viimastel aegadel tule alla, sest paljusid häirib nende pehmus mängijate väärkäitumiste käsitlemisel.

Alexander Zverev diskvalifitseeriti Mexico Openilt pärast ropendamist, vandumist ning reketiga vastu kohtuniku puki tagumist. Hiljem määrati Saksa mängijale ühe-aastane katseaeg, kuid paljude arvates oleks karistus pidanud olema karmim.

Austraalia tennisist Nick Kyrgios võib ju pakkuda vaatemängu, kuid ka teda on mitmeid kordi karistatud ebasportliku käitumise eest. Just kohtunike solvamine ja reketiga liigne viibutamine on see, mille tõttu mees sai kolmel turniiril: Australian Openil, Indian Wellsis ja Miamis kokku trahve 70 000 US dollarile. Viimati viskas 21-aastane ameeriklane Jenson Brooksby vihahoos reketit Miami turniiril nii, et see läks pallipoisist vaid sentimeetrite kauguselt mööda, kas 15 000 dollarit on õiglane trahvisumma?

Vastuseks sellistele juhtumitele saatis ATP tegevjuht Andrea Gaudenzi mängijatele teatise, milles kinnitas, et mängijate käitumiskoodeksi ülevaatamine on alanud. Lisaks on juhtorgan andnud ametnikele korralduse võtta reeglite rikkujatega suhtlemisel rangem hoiak.

Casper Ruud rääkis Talk Vodcastile, et toetab ATP algatust. 23-aastane norralane lisas, et sellised „intsidendid“ avaldavad tennisele negatiivset mõju.

„Arvan, et sellistele asjadele tuleb lõpp teha. Viimase kuu aja jooksul on olnud juba kolm vastutustundetu käitumise juhtu,“ sõnas Ruud.

„See pole midagi sellist, mida me tahaksime tuuril näha. Raske on öelda, milline oleks õiglane karistus, kuid tundub, et mõnede mängijate jaoks ei oma trahvisumma mingit tähtsust. Seega keeruline öelda, mida täpselt peaks tegema. Enamus mängijaid selliseid asju ei tee, kuid praegune trend võib viia tõsise õnnetuseni. Mõnedele tehakse trahv ja ehk kutsutakse nad ka vaibale, kuid lõppude lõpuks tõustakse asi ATP-s.“

Kuid kaugeltki kõik mängijad ei ole Ruudiga ühte meelt. Kasahstani mängija Alexander Bublik ütles, et ATP püüab mängijaid puuri panna ning arvas, et tennises on emotsioonide väljanäitamine üliolulisel kohal. Ta tõi näiteks just Kyrgiose.

„Isegi kui austraallase käitumine pole alati õige, meeldib ta ikkagi paljudele tennisefännidele. Nick toob tonnide kaupa publikult areenidele,“ rääkis Bublik Tennis Channelile antud usutluses. Tennis on sport, siin peab veidikene emotsioone välja näitama, kuid nemad (ATP) tahavad meid puuri panna nii, et me ei tohi isegi rääkida. Olen 24-aastane ja näen, kes toob rahva tribüünidele. Kas olete kuskil kunagi näinud paarismängu fänne? Ei. Aga kui Kyrgios mängib paari, on fännid kohal.“

„Mõnikord käitub ta sobimatult, ja kohe tahab ATP mängijate suukorvi veelgi rohkem koomale tõmmata. Arvan, et see pole hea. Võib olla siis, kui sa oled 65-aastane ja istud tribüünil lastelastega ja ei taha, et põnnid inetuid sõnu kuuleks,“ sõnas Bublik.

ATP pole kommenteerinud kaua neil mängijakoodeksi ümbervaatamisega aega läheb.

scroll to top