fbpx
Close

Azarenka siiski ei mängi Ukraina aitamiseks mõeldud näidisturniiril

Viktoria Azarenka / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Valgevenelannast kahekordne Austraalia lahtiste meister Viktoria Azarenka pidi algselt osa võtma näidisturniirist “Tennis Plays For Peace”, mille eesmärk on koguda Ukrainale humanitaarabi. Arvestades aga Ukraina mängijate tundlikkust, teatas Ameerika Ühendriikide tenniseassotsiatsioon (USTA), et Azarenka siiski ei võta sellest osa.

USA lahtised meistrivõistlused saavad oma õige hoo sisse tuleval esmaspäeval, kuid juba kolmapäeval, 24. augustil kogunevad staarid aktsiooni raames Louis Armstrongi nimelisele väljakule. Kohal on näiteks naiste maailma esireket Iga Swiatek, meestest kõige enam slämme võitnud Rafael Nadal ja USA tenniseikoon John McEnroe.

Nagu eespool öeldud, siis algselt pidi sinna nimistusse kuuluma ka endine maailma esireket Azarenka. Kuid Ukraina mängijad (näiteks Marta Kostjuk) väljendasid rahulolematust, et neid ei teavitatud valgevenelanna võmalikust osalemisest ega konsulteeritud nendega sel teemal, vahendab Reuters. Rahulolematust mõjutas ka tõik, et kõnealune näidisturniir toimub Ukraina iseseisvuspäeval.

“Pärast hoolikat kaalumist ja dialoogi pidamist kõigi asjaosalistega, Viktoria Azarenka siiski ei osale tänaõhtusel näidisturniiril,” seisis USTA avalduses. “Vika on mängijate seas tugev liider ja hindame tema valmisolekut osaleda. Arvestades aga Ukraina mängijate tundlikkust ja jätkuvat konflikti, usume, et see on meie jaoks õige otsus.”

Tennis Plays For Peace, mis hõlmab kõiki seitset tennise juhtorganit, sealhulgas nelja suure slämmi turniiri, on kogunud humanitaarabiks juba rohkem kui miljon dollarit ja loodab USA lahtiste meistrivõistluste jooksul koguda veel vähemalt kaks miljonit.

Venemaa ja Valgevene mängijad ei saanud mäletatavasti osa võtta Wimbledonist, kuid USA lahtistel lubatakse neil võistelda.

scroll to top