fbpx
Close

Maileen Nuudi ja Kristjan Tamm kaotasid avaringis

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

ITF-i turniiridel oli täna võistlustules kaks Eesti mängijat, kuid avaringis kaotasid nii Maileen Nuudi kui ka Kristjan Tamm. Mõlemal tuli mängida endast edetabelis üsna palju eespool asunud vastasega.

Eriti kehv loosõnn oli Tammel, kes Bad Waltersdorfi (Austria) M15 turniiril läks kohe kokku esimesena asetatud Sebastian Prechteliga (Saksamaa, ATP 554.). Kuid Tamm alustas väga hästi, võitis esimese seti koguni 6:1 ja oli natuke parem ka teise seti algul, kus vastane sai oma servigeimi kätte pärast kolme murdepalli, aga Tamm võitis pallingu nulliga. Kuid seisul 1:2 kaotas Tamm esimest korda servigeimi ja kuigi ta jõudis viigini 4:4, kaotas ta uuesti pallingugeimi seisul 4:5.

Otsustavas setis olid vastasel juba paremad võimalused. Prechtel omas kolmes geimis kokku viit murdepalli ja neist viimase seisul 4:3 ka realiseeris. Sellest murdest piisas sakslasele 1:6, 6:4, 6:3 võiduks, ehkii punktidega jäi peale Tamm 84:81. Statistika põhjal võib arvata, et Prechtel oli tagajoonel parem, sest otse servist võitis Tamm koguni 16 punkto rohkem kui vastane. Nimelt lõi Tamm 8 ässa ega teinud ühtki topeltviga, kuid Prechtel 1 ässa ja 9 topeltviga. Esimeselt servilt punkte sai sakslane juba rohkem (69% vs 65%).

Paarismängus andsid Tamm ja Matas Vasiliauskas (Leedu) vastastele loobumisvõidu, kuid pole teada põhjust.

Ka Nuudi loos W25 turniiril Braunschweigis polnud kiita, ta läks avaringis kokku Nuria Brancaccioga (Itaalia, WTA 436.), kes on tuntud kui liivaväljakute spetsialist, aga Nuudi pigem universaalsem mängija. Brancaccio võitis 6:2, 6:3 ja kohtub nüüd 2. ringis naiste tennise ühe suurema tulevikulootuse, 15-aastase Brenda Fruhvirtovaga (Tšehhi, 3), kes on võitnud 3 ITF-i turniiri ja 16 mängu järjest. Ta on kaotanud selle seeria jooksul vaid ühe seti ja 32st setist 19 võitnud kas 6:0 või 6:1. Nii et Nuudi loos oli raske ka esimest vastast arvestamata.

scroll to top