fbpx
Close

Dubai turniiri finaalis mängivad Ostapenko ja Kudermetova

Jelena Ostapenko. / Foto: AP/Scanpix

Jelena Ostapenkol (Läti) õnnestus Dubais ületada poolfinaali tõke, mida ta Peterburis ületada ei suutnud, kui kaotas Anett Kontaveidile. Täna alistas Läti esireket Simona Halepi (Rumeenia) 2:6, 7:6, 6:0.

Ostapenkol oli Dubais väga omapärane, aga samas raske loos. Olles ise endine slämmivõitja, tuli tal neljas kohtumises järjest mängida teiste slämmivõitjatega. Esmalt alistas Ostapenko Sofia Kenini (USA), siis Iga Swiateki (Poola, 6) ja Petra Kvitova (Tšehhi) ning lõpuks Halepi. Alates teisest ringist tuli Ostapenkol ka kogu aeg tegemist teha tie-break’idega. Swiateki ja Kvitova vastu võitis ta otsustava seti tie-break’i, aga poolfinaalis teise seti tie-break’i, mis oli Läti tennisisti jaoks samuti otsustav, sest muidu oleks ta mängu kaotanud. Halepil ei olnud siiski mingit võimalust teist setti enda kasuks pööörata. Ostapenko juhtis 3:0, seejärel sai Halep murde tagasi ja viigistas 3:3, kui edaspidi oli lätlanna kogu aeg geimiga ees ja seisul 6:5 omas kaht settpalli. Tie-break’i võitis ta lõpuks 7:0, seega oli sett kogu aeg Ostapenko kontrolli all.

Kolm rasket mängu pidanud Ostapenkol tuleb aga finaalis vastamisi minna Veronika Kudermetovaga (Venemaa), kes täna üldse platsil ei käinud, sest tema vastane Marketa Vondroušova (Tšehhi) andis reie lähendajalihase vigastuse tõttu loobumisvõidu. Huvitaval kombel on see Ostapenko ja Kudermetova esimene omavaheline mäng.

scroll to top