Jelena Ostapenko võitis Dubai turniiri

– Jelena Ostapenko / Foto: ETL

Jelena Ostapenko (Läti) oli Dubai WTA 500 turniiri finaalis veenev, kui alistas Veronika Kudermetova (Venemaa) koguni 6:0, 6:4.

Teises setis siiski põnevust jätkus. Esimese seti nulliga kaotanud Kudermetova suutis kohe kaotuseseeria katkestada, kui asus 2:0 juhtima. Pärast Ostapenko kaht murret juhtis aga Läti esireket 5:3, kuid ei suutnud siis servi hoida. See aga ei lugenud midagi, sest ta võitis geimi vastase servil ja sellega ka mängu.

Ostapenko esimese servi protsent oli küll madal (48), kuid ta suutis tavalisest paremini mängida teisel servil, mis on tema kirstunael. Ostapenko ei teinud ühtki topeltviga ja võitis 58% teise pallingu punktidest (Kudermetova ainult 37%).

Ostapenko on nüüd võitnud viis turniiri, millest esimene oli Roland Garrosi slämmiturniir. Kui mullu juunis kirjutasime, et Eastbourne’is toimus esmakordselt Balti tennisistide finaal (Ostapenko alistas seal Anett Kontaveidi), siis nüüd võitsid Eesti ja Läti mängija kahel nädalal järjest. Üllatavalt ei ole saa aga esimene kord. Nimelt võitis Anett oma karjääri esimese WTA turniiri 2017. aasta juunis ‘s-Hertogenboschis, mis toimus täpselt Roland Garrosi järgsel nädalal. Seega võitsid Ostapenko ja Kontaveit ka tookord järjest.

Maailma edetabelis tõuseb Ostapenko esmaspäeval 13. kohale. See on tema kõrgeim edetabelikoht pärast 2018. aasta 1. oktoobrit.

Mehed peavad käesoleval nädalal isegi neli turniiri, kuid neist täna lõppes ainult Doha turniir, kus Roberto Bautista Agut (Hispaania, 2) alistas finaalis Nikoloz Basilašvili (Gruusia, 3) 6:3, 6:4. Sealjuures oli Bautista Agut esimeses setis taha 1:3 ja teises 0:3. Hispaanlane oli sel nädalal väga heas vormis, sest oma kahes esimeses kohtumises loovutas ta kokku vaid kolm geimi (!) Andy Murrayle (Suurbritannia) ja kaasmaalasele Alejandro Davidovich Fokinale. Poolfinaalis oli ta Karen Hatšanovi (Venemaa, 6) alistamiseks kulutanud siiski kolm setti. Bautista Agutile oli see kümnes ATP turniirivõit.

Buenos Aireses turniiri on seganud vihm ja seal on alles veerandfinaalid käimas. Kuna Ameerikas (teine turniir käib Delray Beachis) mängitakse meie aja järgi öötundidel, selguvad tänase päeva jooksul finalistid ainult Marseille’ turniiril.