fbpx
Close

Eesti noorte edu Šiauliais jätkub: kolm tennisisti üksikmängu poolfinaalis

– Brit Martin / Foto: Viktor Burkivski

Tennis Europe U14 vanuseklassi 3. kategooria turniiril Toyota Cup, mis toimub Leedu linnas Šiauliais, pääsesid üksikmängu poolfinaali Petrik Tamtik (4), Georg Strasch (6) ja Brit Martin (1).

Eesti poisid olid üle poolakatest: Tamtik võitis Alan Wazny (7) 6:1, 0:6, 6:4 ja Strasch Grzegorz Zemla (3) 2:6, 6:2, 6:1. Kuid poolfinaalis tuleb neil jälle kohtuda poolakatega ja nüüd juba edetabeli põhjal tugevamatega – Strasch on vastamisi Tomasz Berkietaga (1) ja Tamtik Dawid Lewandowskiga (2).

Tüdrukute turniir peafavoriit Brit Martin (1) kulutas siiski kolm setti Anastassia Rožkova (Venemaa, 6) alistamiseks 6:7, 6:3, 6:4. Grete Gull (7) kaotas Monika Stankiewiczile (Poola, 3) 3:6, 6:1, 6:4. Martinil peaks poolfinaalis olema lihtsam vastane, sest Sofia Gapankova (Valgevene) ei ole asetatud.

Poiste paarismängus on Eestile vähemalt üks esikoht kindel, sest finaalis kohtuvad Sten Hiiesalu/Henry Ink ja Stefans Audrinš (Läti)/Strasch (2). Hiiesalu/Ink sepistasid erilise üllatuse, sest alistasid esimesena asetatud Paolo Angeli (Sloveenia) ja Lewandowski 6:3, 6:4. Audrinš/Strasch lülitasid aga välja Lukas Kristiansoni ja Tamtiku 6:2, 6:4. Tüdrukute paarismängus ei suutnud aga Gull/Martin esimest asetust õigustada, sest nad kaotasid poolfinaalis Gapankovale ja Polina Korolovale (Läti, 4) 1:6, 6:0, 4:10. Homme on siis Martinil võimalus võtta Gapankovalt revanš.

Oslo 3. kategooria turniiril langes Mariela Pluutus (3) U16 klassi veerandfinaalis välja valusa 6:1, 5:7, 4:6 kaotusega Emilia Korsethile (Norra, 6). Kuid eelmises ringis oli Pluutus ise võitnud pärast avaseti 1:6 kaotamist.

Küll aga jõudis U14 klassi paarismängus finaali Katarina Brit Esken koos Chili Alberthe Emelie Jenseniga (Taani, 4). Eesti/Taani paar on mõlemad mängud võitnud veenvalt ja poolfinaalis alistati teisena asetatud Sofia Mihalets (Ukraina) ja Alessandra Sikharulidze (USA) koguni 6:2, 6:2.

scroll to top