fbpx
Close
PAF.ee

Ashleigh Barty loobus puusavigastuse tõttu

Ashleigh Barty jätab Roland Garrosiga hüvasti. / Foto: EPA/Scanpix

Naiste üksikmängus on erinevatel põhjustel välja langenud juba neli tippmängijat, kes oma karjääris on jõudnud ka slämmivõiduni. Täna ühines selle seltskonnaga maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia).

Ainult Bianca Andreescu (Kanada, 6) kaotas nii-öelda mänguga, sest ülejäänud senised loobujad Naomi Osaka (Jaapan, 2) ja Petra Kvitova (Tšehhi. 11) ei tulnud teises ringis üldse välja – esimene oma protestimeelsuse ja teine õnnetu kukkumise tõttu. Barty langemine oli nii-öelda vahepealne – ta tuli mängima, aga ei pidanud lõpuni vastu. Ehkki tulemuse poolest hakkas tal teises setis paremini minema, andis ta Magda Linettele (Poola) loobumise seisul 1:6, 2:2. Bartyt on vaevanud puusavigastus, mis tegi talle juba muret enne turniiri. Täna kutsus ta esimese seti lõpus väljakule arsti, aga ravi ei aidanud ja 2019. aasta võitja loobus.

Maailma edetabelis kaotas Barty kõvasti punkte, aga ta jääb esireketiks, sest turniiri jättis pooleli ka tema lähim jälitaja Osaka ning üldse ei tulnud mängima kolmas reket Simona Halep (Rumeenia), keda kaudselt võib pidada viiendaks endiseks slämmivõitjaks, kes loobus, aga teistest erinevalt ta turniiri ei alustanudki. Kõige lähemale võib Bartyle tõusta Arina Sabalenka (Valgevene, 3) – kui ta võidab Pariisis, jääb tal esireketi kohast puudu 210 WTA punkti.

Veel üks esikümne mängija, aga mitte slämmivõitja, langes neljapäeval välja – Karolina Pliškova (Tšehhi, 9) kaotas Sloane Stephensile (USA) 5:7, 1:6. Veel oleks ehk vara öelda, et 2017. aasta US Openi tšempion ja 2018. aasta Roland Garrosi finalist Stephens oleks madalseisust välja saanud, sest ka Pliškova pole viimasel ajal veenvalt mänginud. Märksa tõsisem katsumus ootab Stephensit 3. ringis, kui ta läheb vastamisi teise tšehhitari Karolina Muchovaga (18).

scroll to top