fbpx
Close

Anett Kontaveit sai järjekordse suurepärase võidu

Anett Kontaveit pärast võitu Ons Jabeuri üle. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveidi hoog on ilmselt sama moodi käima läinud nagu mullu sügisel, sest Doha WTA 1000 turniiril mängib ta üha paremini. Täna alistas Eesti esireket veerandfinaalis Ons Jabeuri (Tuneesia, 8) 6:4, 6:1.

Üks “iluviga” on muidugi olnud – eile teise seti kaotus Elise Mertensile 0:6. Aga alates selle mängu kolmandast setist on Anett tegutsenud laitmatult. Kui eile kirjutasime, et viigiseisul 2:2 oli Mertens võitnud servigeimid kergelt ja Anett pigem raskelt, siis täna oli vastupidi – eestlannal ei olnud pallingul raskusi, aga Jabeur seisis kahes servigeimis vastamisi kokku nelja murdepalliga. Kuid esialgu oli ka Aafrika parima tennisisti mäng ikkagi kiiduväärt, ta suutis rasketes olukordades leida oma parimad löögid.

Kuid ühest kavalusest jäi tuneeslannal seekord puudu – kui Indian Wellsis oli Jabeur halvanud Kontaveidi mängu tilkpallide abil, siis täna need tal kuidagi ei õnnestunud. Anett jooksis lühikesed pallid ilusti välja või jäid hoopis Jabeuri enda üritused võrku pidama. Kui aga lisapunkte selliste pallidega ei tule, jääb Jabeur surve alla.

Sellest andiski tunnistust esimese seti viimane geim, kus lõpuks tuli esimene murre ja seda Anetti kasuks. Koguni nulliga kaotas Jabeur oma servigeimi ja osaliselt kindlasti põhjusel, et ta oli surve all. Teise seti algus jätkus samas vaimus ja Anett murdis uuesti. Ehkki seisul 2:0 pidi ka Anett seisma vastamisi murdepalliga, päästis ta selle kiiresti ning see jäigi vastase ainsaks murdepalliks. Kuigi Anett ei löönud täna ühtki ässa, oli tema serv väga efektiivne ja vaatamata üksikutele välgatustele ei saanud Jabeur tõrjel hakkama.

Jabeur päästis küll pika geimi seisul 0:3, aga paratamatu oli tulemas – seisul 1:4 ta sama enam ei suutnud. Tundus, et nüüd tuneeslanna enam võitu ei uskunud, kuigi ta oli mänginud üsna korralikult tasemel, ehkki pisut ebastabiilselt.

Selle tunnistuseks, et vastane oli siiski ohtlik, on ka äralöökide arv ainult 20:19 Anetti kasuks nii selge mängulise ülekaalu juures. Kuid lihtvigadega oli Kontaveit kindlalt peal, ta tegi neid ainult 12 Jabeuri 28 vastu. Tunduvalt parem oli ka Anetti esimese servi õnnestumisprotsent – 65 vs 51. Ja ta võitis esimeselt pallingult 75%, Jabeur 57% punktidest, siin on vahe eriti suur. Kui arvestada, et ässad olid tuneeslanna kasuks 3:0, näitab see isegi mänguliselt Anetti suuremat ülekaalu esimesel servil.

“Mäng oli täiesti võrdne seisuni 5:4, aga siis õnnestus mängida mul mõned head punktid,” rääkis Anett intervjuus esimesest setist. “Teises setis ma juba nautisin oma mängu. Edu on ikka tulnud sellest, et mida rohkem võidad, seda rohkem lisandub enesekindlust.” Doha pealtvaatajad toetasid suuremas osas Jabeuri, aga see ei häirinud Anetti. “Lõbus oli mängida, kuigi Onsil on siin palju poolehoidjaid,” ütles ta.

Poolfinaalis kohtub Kontaveit Jelena Ostapenkole (Läti, 15), kes veenvas stiilis alistas Garbine Muguruza (Hispaania, 5) 6:2, 6:2. Nii kohtuvad Eesti ja Läti esireket kahenädalase vahega teist korda poolfinaalis. Peterburis jäi Anett peale 6:3, 6:4.

scroll to top