Anett Kontaveit pidi Pekingis kohvrid pakkima

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit ei jõudnud Pekingi tippturniiril kolmandast ringist kaugemale, kui kaotas maailma teisele reketile Caroline Wozniackile 5:7, 4:6. Mäng kestis tund ja 50 minutit, sest sisaldas mõnda väga pikka geimi.

Et Kontaveidi ja Wozniacki kohtumises esineb parajal hulgal servimurdeid, võis eeldada. Nii mäng algaski, et Anett murdis vastase pallingu kohe avageimis, kuid Wozniacki vastas samaga. Kui taanlanna tegi teise murde, läks ta 5:3 ette, kuid nüüd leidis Kontaveit samasuguse vastuse. Ülipikk oli järgmine geim, kus Anetti oli oma servil kasutada kuus geimpalli ja Wozniackil neli settpalli, kuni eestlanna 15 minutit kestnud geimi võitis. Paraku tähendas see ajaloost tuntud väljendina “Pyrrhose võitu”, sest väsimus võttis võimust ja Wozniacki lõpetas avaseti otsustava murdega. Ilmselt vaevas Anetti ka reielihase kerge vigastus, mis küll otseselt ei tundunud mängu segavat, kuid kahe seti vaheajal käis ta arsti juures jalga uuesti teipimas. Teiseks oli Anett pidanud Hiinas vastasest rohke mänge ja kolmandaks on Wozniacki hea vastupidavus üldtuntud tõde.

Siiski ei andnud eestlanna võitluseta alla, kui ta teises setis jõudis 2:4 seisult viigini 4:4. Järgmises geimis tekkis veel üks murdevõimalus, kuid Wozniacki päästis selle ja tüüris võiduni. Ehkki taanlanna mängustiil on üldiselt Anettile sobiv – Wozniacki küll varieerib lööke, aga hoiab ühesugust rütmi ja tempot ega löö seejuures liiga võimsalt – tuli täna sisse liiga palju lihtvigu. Kui Anett tegi 34 äralööki ja Wozniacki 15, siis otsustav oli ikkagi lihtvigade rohkus 55 vs 19. Ka servi näitajate poolest oli Wozniacki parem – temal 5 ässa ja 1 topeltviga, Kontaveidil 2 ja 4, esimese servi õnnestumisprotsent vastavalt 69 ja 57. Nüüd on siis Kontaveiti ja Wozniacki omavaheliste mängude seis 2:2.

Järgmisel nädalal toimuvast Linzi turniirist Kontaveit loobus, kuid ta kavatseb kaasa teha 15. oktoobril algavast Moskva turniirist.