Anett Kontaveit pakkus publikule närvikõdi, aga suutis lõpuks võita

Anett Kontaveit Tallinn Openi avaringi mängus. / Foto: Mauri Levandi

Tõeline WTA tennis etendus teisipäeva viimases mängus, kus Anett Kontaveit (1) alistas tõelises üles-alla kulgenud kohtumises Xiyu Wangi (Hiina, WTA 58.) 3:6, 6:2, 7:5.

Esimeses setis mängis hiinlanna paremini. Anett pingutas ja püüdis, aga ei saa öelda, et tal endal kõik välja tulnuks – ilmselt oli esimese seti kaotus ikkagi kombinatsioon sellest, et Wang tegutses kindlalt ja Anett ei olnud veel mängus täielikult sees. Kui ta tuli seisult 4:1 järele 4:3, tekkis lootus, aga viimases geimis oma servil oli Eesti esireket taas ebakindel.

Seejärel algas hoopis teine mäng, mis kestis kokku 14 geimi, kuni Anett oli võitnud teise seti ja juhtis kolmandas 5:1. Ta tegi äralööke igale maitsele, Wang ei jõudnud kuidagi Anetti tempoga kohaneda. Eriti muljetavaldav seeria algas teise seti seisult 4:2, kui Anett võitis vastase servil 13 punkti järjest ehk kolm tõrjegeimi nulliga pluss veel ühe punkti. Nende vahel oli ka üks nulliga võidetud oma serv ja kaks natuke tasavägisemat geimi. Seisul 5:1 võttis Wang oma pallingu nulliga, aga publik ootas eelkõige Anetti servi, et nüüd mängule punkt panna. Ta lõigi kaks head servi, juhtis 30:0, aga üle pika aja hakkas siis eksima. Wang teenis murdepalli, aga pärast seda Anett kaks matšpalli. Neist teisel kustusid sekundiks spordisaali tuled, kui eestlanna pidi lööma teist servi. Otseselt seda tõrget süüdistada ei saa, sest pall läks mängu ja tekkis pinev pallivahetus, mis lõppes Anetti veaga.

Edasi valitses hiinlanna oma servi kindlalt ja juhtis Anetti servil 40:0. Seis oli siis 5:4. Juhtus aga veel üks lühiajaline pööre – Anett viigistas 40:40. Siis aga tegi topeltvea ja kaotas teise oma servi – 5:5. Ometi oli stsenaariumis ees veel üks pööre. Seisul 5:5 eksis üle pika aja Wang, ka tema tegi topeltvea ja kaotas oma servi. Uus võimalus! Viimane geim oli seikluslik, löödi nappe aute ja piiripalle, aga teisel ja kokku neljandal matšpallil otsustaski Anetti ründelöök küljejoonele. Hiinlanna kasutas veel kotkasilma abi, aga see näitas, et matšpall oli võidetud. Tõeline thriller kohe turniiri teisel päeval.

Väljaku intervjuus tänas Anett publikut, kes tal raskes seisus vastu pidada aitas, aga siis lisas: “Selline ongi WTA turniiri tavaline esimese ringi kohtumine.” Ta tunnistas, et vastane mängis esimeses setis hästi, kuid lisas: “Noortel mängijatel ei ole tavaliselt stabiilsust ja sellele ka lootsin, et lõpuni ta niimoodi ei mängi.”

Kohtumise lõpu kohta ütles Anett naerdes: “Läks ärevaks küll… Mõnikord sõltub sõrmenipsust ja kogu mäng pöördub teises suunas. Aga vähemalt oli õnnelik lõpp.” Sellist stsenaariumit ta ise siiski poleks soovinud, parem olnuks ikka mäng varem lõpetada.