fbpx
Close

Hästi mänginud Donna Vekic murdis Maileen Nuudi vastupanu (täiendatud Nuudi kommentaaridega)

Maileen Nuudi Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

Maileen Nuudi mängis WTA 250 turniiri Tallinn Open avaringis paljudes geimides enda tasemel väga head tennist, aga sellest ei piisanud, et avaldada võrdset vastupanu maailma 85. reketile Donna Vekicile (Horvaatia).

Nuudi lõi servi väga tugevalt, ühe ässa 185 kilomeetrit tunnis ja mitme ebaõnnestunud servi kiirus oli isegi üle 190 km/h. Paraku oli Nuudi esimese servi protsent ainult 42, ent see tegelikult ei tähendanud suurt midagi, sest Vekic luges suurepäraselt ka eestlanna esimest servi, millelt Nuudi võitis 16st punktist ainult 4 (25%). Samas oli Nuudi kindel teisel servil ja sellega suutis vähemalt esimeses setis end mängus hoida ja kolmest esimesest servigeimist kaks võita – seis Vekici kasuks 4:2.

Järgmises geimis tegi Vekic seisul 40:0 kaks topeltviga ja kahe väga hea punktiga sai Nuudi murdepalli. Aga nüüd servis horvaaditar väga hästi. Vekici palling oli Nuudi omast parem eelkõige täpsuse poolest ja selle tunnistuseks võidetud ässad 6:1. Aga kui tennise kaks olulist elementi nagu serv ja tõrje tulevad vastasel ikkagi väga hästi välja, ei olnud kasu ka Nuudi võitlusest tagajoonel. Ta võitis ilusaid punkte kordamööda Vekiciga, aga servi- ja tõrjepunktide allajäämine oli otsustav. Tulemus 6:2, 6:0 kinnitas eelkõige vastase head kvaliteeti, mida maailma 640. reketil veel pole.

“Vastane mängis korralikult, pidin hästi keskenduma, et paremust saada,” ütles Vekic väljaku intervjuus. “Ega ma vastasest palju teadnud, aga treener oli natuke uurinud ja tegime temaga koos mänguplaani, mis toimis hästi. Ta servis isegi tugevamini kui mina, aga suutsin tõrjel hästi palli mängu panna.”

“Ma ei tundnud, et olnuksin väga närvis, aga kui mul mõned võimalused tekkisid, siis hakkasin justkui üle mõtlema,” ütles Nuudi. “Ma ei ole nii suure publiku ees veel mänginud, kuigi toetus andis kindlasti juurde. Jah, eks ikka mingil määral jäi see mäng närvide taha. Üritasin endale mängu jooksul sisendada, et tuleb vabalt mängida, aga sellel tasemel pole võimalusi, kui hakkad vahepeal lihtsalt palli lükkama.”

Nuudi on korra varem esisaja mängijaga kohtunud – Billie Jean King Cupil tollase Ungari teise reketi Anna Bondariga, kes nüüd on edetabelis 60. kohal. “Vekici esitust annab enam-vähem võrrelda tolle mänguga,” ütles Nuudi. “Muidugi on selge, et tasemevahe on selliste mängijatega suur. Täna ei aidanud suurt ka minu serv. Kui oleksin esimest servi rohkem sisse saanud, võib-olla olnuks mängupilt pisut teistsugune.” Nuudi lisas, et üle oma varju ei hüppa. “Ma pean samm-sammu haaval lähenema, paari aasta pärast loodan vast sellel tasemel juba mängida. Tuleb kõvasti trenni teha ja vaikselt kõik need arenguastmed läbida. Praegu oli veel WTA tase natuke varajane, aga samas sain superkogemuse ja järgmisel korral on juba kergem.”

Pisut ka senise päeva teistest üksikmängudest. Üllatusi on sündinud üks, kui Ysaline Bonaventure (Belgia, WTA 138.), kes murdis põhiturniirile kvalifikatsiooni kaudu, alistas maailma 35. reketi Shelby Rogersi (USA) 6:4, 6:4. Hästi pani ka Xinyu Wang (Hiina, WTA 87.) vastu Beatriz Haddad Maiale (Brasiilia, 3). Punktid võitis 92:89 Wang, aga mängu siiski 6:3, 1:6, 6:4 Haddad Maia. Kui alguses tundus, et hiinlanna ei suuda Haddad Maia tempoga kaasa minna, siis alates juba esimese seti lõpust oli pigem Wang pallivahetustes domineerivam. Kuid kolmandas setis pani brasiillannast maailma 15. reket kõik oma oskused mängu ja võitis.

Vaadake Tallinn Openi naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top